co to jest
Kto to jest ABU KIR? Słownik farbiarz z Aleksandrii, sąsiad; Abu Sira, kłamca i oszust, za oszustwa.

Biografia Abu Kir

Kim był ABU KIR: bohater jednej z opowieści Księgi tysiąca i jednej nocy farbiarz z Aleksandrii, sąsiad; Abu Sira, kłamca i oszust, za oszustwa zamknięto mu farbiarnię, wyruszył więc w świat wraz z Abu Sirem, żył na jego wydatek, a gdy ten zaniemógł, opuścił go, zabierając mu wszystkie kapitał. Dzięki króla wybudował farbiarnię, a gdyż nie znano tam sztuki farbowania na różne barwy (poza niebieskim), błyskawicznie wzbogacił się. Gdy Abu Sir przyszedł do niego z prośbą o pomoc, kazał go obić i wyrzucić. Kiedy natomiast Abu Sir stał się bogaty, z zawiści oczernił go przed królem, a gdy oszczerstwo wyszło na jaw, został na rozkaz króla utopiony

LITERATURA ALI AZ ZAJBAK:
biografia opowieści Księgi tysiąca i jednej nocy łotrzyk z Kairu, przybył do Bagdadu do swojego ojca, który miał znaczące stanowisko w służbie kalifa. Został podstępnie zwabiony poprzez piękną niewolnicę do abu kir.
LITERATURA ANIELA (DOBRÓJSKA):
biografia komedii A. Fredry Śluby panieńskie nieśmiała panienka, która pod wpływem lektury romansów i za namową; Klary deklaruje niechęć do małżeństwa i odtrąca przeznaczonego jej poprzez matkę i; Radosta abu kir.
LITERATURA ARTURO:
biografia Ui Arturo abu kir.

Czym jest Kir Abu znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: