ALBERT co to jest
Kto to jest ALBERT? Słownik zakonnik w podeszłym wieku, przewodniczył Radzie miasta Arras.

Biografia Albert

Kim był ALBERT: bohater powieści A. Szczypiorskiego Msza za miasto Arras zakonnik w podeszłym wieku, przewodniczył Radzie miasta Arras, sprawował w nim niepodzielną władzę;podporządkowywał się tylko rozkazom biskupa; Dawida;zręcznie manipulując Poradą, włączył w jej skład ludzi prostych, dzięki których realizował swoje plany;doprowadził do wybuchu gwałtownej nienawiści, łupiestwa, zbrodni, prześladowań Żydów, mechanizmów o urojone herezje;umarł w momencie wjazdu do miasta biskupa Dawida

LITERATURA AŁŁA (ZOSIA):
biografia powieści R. Bratnego Kolumbowie, rocznik 20 dziewczyna o wschodniej urodzie, stąd pseud. Ałła , przyjaciółka Malutkiego, w czasie stworzenia - łączniczka. Ginie w okresie walk na ulicach Warszawy albert.
LITERATURA ALINA:
biografia jedna z postaci powieści R. Bratnego Kolumbowie, rocznik 20 siostra Kolumba. By zdobyć lepsze dokumenty, bierze fikcyjny ślub z; Jerzym. Ginie w stworzeniu w nie wyjaśnionych okolicznościach albert.
LITERATURA ADSO Z MELKU:
biografia Eco Imię róży stary mnich z klasztoru w Melku, opowiadający o przygodach, jakie przeżył jako nowicjusz benedyktyński. Był sekretarzem i towarzyszem franciszkanina; Wilhelma z Baskerville. Pomagał albert.

Czym jest Albert znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: