ALBERTYNA co to jest
Kto to jest ALBERTYNA? Słownik straconego czasu główna kobieta w życiu; Marcela, kluczowa bohaterka.

Biografia Albertyna

Kim był ALBERTYNA: bohaterka cyklu powieściowego M. Prousta W poszukiwaniu straconego czasu główna kobieta w życiu; Marcela, kluczowa bohaterka dwóch tomów cyklu (Uwięziona, Nie ma Albertyny). Marcel jest chorobliwie zazdrosny i zaborczy, dąży do całkowitego podporządkowania sobie Albertyny. Kocha ją, nieustannie jednak podejrzewając - raczej o miłość lesbijską. Właściwie więzi ją w swoim domu, lecz Albertynie udaje się wymknąć spod uciążliwej władzy jego egoizmu. Ginie w sytuacji

LITERATURA AMES CATHY (KATE):
biografia J. Steinbecka Na wschód od Edenu ucieleśnienie zła. Wykorzystuje perfekcyjnie umiejętność do manipulowania ludźmi. Jako młoda dziewczyna morduje stojących jej na drodze rodziców i pozoruje swoją albertyna.
LITERATURA ANNA:
biografia bohaterka dramatu S. Wyspiańskiego Warszawianka siostra Marii, żegna swojego ukochanego, Jana, który ma walczyć w bitwie pod Grochowem albertyna.
LITERATURA ALBINOS (SZURYNER):
biografia Sue Tajemnice Paryża szlachetny galernik, który wchodzi na drogę cnoty pod wpływem przywiązania do Rudolfa ( Gerolstein). Kilkakrotnie ocala życie księciu i; Murfowi. Obdarowany ziemią w Algierii albertyna.

Czym jest Albertyna znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: