ANTYGONA co to jest
Kto to jest ANTYGONA? Słownik Edypa, siostra Eteoklesa i Polinejkesa, którzy zginęli walcząc o.

Biografia Antygona

Kim był ANTYGONA: tytułowa bohaterka tragedii J. Anouilha Antygona córka Edypa, siostra Eteoklesa i Polinejkesa, którzy zginęli walcząc o władzę. Pragnie dokonać pochówku Polinejkesa, uznanego za zdrajcę stanu. Prawo zakazuje jednak takiego czynu pod karą śmierci. Nie przyjmuje rozsądnych, ale - jej zdaniem - konformistycznych uwag; Kreona o umowności wszystkich działań związanych z polityką, obrzędami religijnymi. Zwyczajna zawsze dociekać prawdy, nie ugina się przed tym, co może rozsądne, ale pozbawione słuszności. Pragnie do końca pozostać wierna swoim przekonaniom. Odrzuca szczęście z synem Kreona, Hajmonem, aczkolwiek go kocha. Woli śmierć niż pohańbienie

LITERATURA AKSENA:
biografia charakterystyczna postać w powieści E. Orzeszkowej Dziurdziowie ślepa staruszka, babcia; Pietrusi, uchodząca we wsi za znachorkę, potrafiąca przewidywać przyszłość antygona.
LITERATURA ADELINA:
biografia Amundeville Adela de antygona.
LITERATURA ANDROMEDA:
biografia postać ze zbioru opowieści mitologicznych Owidiusza Przemiany córka króla Kefeusa i Kasjopei, została skazana na śmierć poprzez Ammona, boga libijskiego. Uratował ją; Perseusz i ożenił się z nią antygona.

Czym jest Antygona znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: