ANTYM DUBO ARMAND co to jest
Kto to jest ARMAND DUBOIS ANTYM? Słownik wolnomularz, obrazoburca, wojujący ateista. Mąż Weroniki.

Biografia Armand Dubois Antym

Kim był ARMAND DUBOIS ANTYM: postać w powieści A. Gide´a Lochy Watykanu uczony biolog, wolnomularz, obrazoburca, wojujący ateista. Mąż Weroniki, szwagier hrabiego; Juliusa de Baraglioul, żarliwych katolików. Nawraca się pod wpływem wstrząsu, spowodowanego aktem świętokradztwa i pojawienia się we śnie Matki Boskiej, która wyleczyła go z długotrwałej dolegliwości. Pozbawiony poparcia lóż masońskich, zrujnowany, żyje w biedzie, czekając na obiecaną pomoc Watykanu. Na wieść o rzekomym porwaniu papieża i zastąpieniu go figurantem, traci wiarę, powraca do postawy antyklerykała

LITERATURA ATESSA/HELIANA/DZIEWICA/DIANA:
biografia dramatu mistycznego J. Słowackiego Samuel Zborowski, przybierająca różne postacie cielesne: raz nazywana jest poprzez Eoliona siostrą Atessą i wędruje z nim w śnie somnambulicznym po wszechświecie armand dubois antym.
LITERATURA AUTOR:
biografia Hawthorne´a Szkarłatna litera jest bohaterem początkowej części utworu, bo opisuje własne doświadczenia w pracy w Urzędzie Celnym w Salem w połowie XIX wieku. Okazuje się, iż w Salem - rodzinnym armand dubois antym.
LITERATURA AND:
biografia opowiadania S. Czycza And młody pisarz, uczestniczący wraz ze swym przyjacielem; Narratorem w Zjeździe Początkujących ;twierdzi, iż świat jest jedną zabawą, grą i blagą, poszukuje w nim jednak prawdy armand dubois antym.

Czym jest Antym Dubois Armand znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: