ANTYM DUBO ARMAND co to jest
Kto to jest ARMAND DUBOIS ANTYM? Słownik wolnomularz, obrazoburca, wojujący ateista. Mąż Weroniki.

Biografia Armand Dubois Antym

Kim był ARMAND DUBOIS ANTYM: postać w powieści A. Gide´a Lochy Watykanu uczony biolog, wolnomularz, obrazoburca, wojujący ateista. Mąż Weroniki, szwagier hrabiego; Juliusa de Baraglioul, żarliwych katolików. Nawraca się pod wpływem wstrząsu, spowodowanego aktem świętokradztwa i pojawienia się we śnie Matki Boskiej, która wyleczyła go z długotrwałej dolegliwości. Pozbawiony poparcia lóż masońskich, zrujnowany, żyje w biedzie, czekając na obiecaną pomoc Watykanu. Na wieść o rzekomym porwaniu papieża i zastąpieniu go figurantem, traci wiarę, powraca do postawy antyklerykała

LITERATURA AMSTRONG EDWARD JERZY:
biografia powieści A. Christie Dziesięciu Murzynków lekarz medycyny, który dzięki szczęśliwemu trafowi zrobił karierę. Zwabiony na Wyspę Murzynków, ginie zepchnięty ze skały poprzez; Wargrave´a. Ciążyła na nim armand dubois antym.
LITERATURA ANNA:
biografia Dos Passosa Manhattan Transfer Żydówka, mieszkała ze starą matką, z którą wciąż się kłóciła. Miała chłopca - bezrobotnego. Matka wyrzuciła ją z domu. Utrzymywała się z pracy w barze, później armand dubois antym.
LITERATURA ADOLF:
biografia komedii M. Bałuckiego Dom otwarty narzeczony; Kamili, czubi się z nią. Dowcipny młodzian. Staje w obronie honoru domu; Żelskich, poprzez co zyskuje sympatię wszystkich i uznanie narzeczonej;przestaje armand dubois antym.

Czym jest Antym Dubois Armand znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: