KAZIMIERZ DECZYŃSKI co to jest
Kto to jest DECZYŃSKI KAZIMIERZ? Słownik nauczyciel, który, ujmując się za krzywdzonymi chłopami.

Biografia Deczyński Kazimierz

Kim był DECZYŃSKI KAZIMIERZ: bohater powieści L. Kruczkowskiego Kordian i cham wiejski nauczyciel, który, ujmując się za krzywdzonymi chłopami, popada w konflikt z dzierżawcą wsi. W skutku zostaje wcielony do armii. Świadomy sprzeczności interesów klasowych, w końcowej scenie powieści odmawia wzięcia udziału w stworzeniu listopadowym u boku; Felusia Czartkowskiego

LITERATURA DOROTHY:
biografia P. White´a Oko cyklonu córka Hunterów, żona francuskiego księcia, od dziecka uważana za nieładną;zakompleksiona, nigdy nie lgnęła do matki ( Hunter Elisabeth), z kolei bardzo kochała żonę adwokata DECZYŃSKI KAZIMIERZ.
LITERATURA DULSKI ZBYSZKO:
biografia Zapolskiej Moralność pani Dulskiej syn Dulskich;aby wyrwać się z kołtuńskiej atmosfery domu, prowadzi życie właściwe cyganerii. Jego bunt przeciw matce, wyrażający się w decyzji poślubienia DECZYŃSKI KAZIMIERZ.
LITERATURA DUNIN MARIA:
biografia noweli K. Irzykowskiego Sny Marii Dunin (Palimpsest) córka; Acheronty Moveby. Młoda dziewczyna, której erotyczne sny układają się w ciąg fabularny i tworzą dla niej jedyną rzeczywistość. We dnie DECZYŃSKI KAZIMIERZ.

Czym jest Kazimierz Deczyński znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: