LUCJAN JAMPOLSKI co to jest
Kto to jest JAMPOLSKI LUCJAN? Słownik Władysława ( Jampolski). Po stworzeniu styczniowym słuch o.

Biografia Jampolski Lucjan

Kim był JAMPOLSKI LUCJAN: jeden z bohaterów powieści I. Singera Dwór syn hrabiego Władysława ( Jampolski). Po stworzeniu styczniowym słuch o nim zaginął (sądzono, iż nie żyje), wisi nad nim kara śmierci. Ukrywał się w Warszawie pod nazwiskiem Wacka Pracza, pracował jako robotnik w fabryce mebli. Po pewnym czasie wraca do Jampola, zakochuje się w Miriam Libie, z którą ucieka do Paryża. Po kilku tygodniach szczęśliwego pożycia rozpoczyna zaniedbywać dom, głoduje. Za sprawą; Wallenberga powraca do państwie jako amnestionowany. Mieszka w Warszawie, przestaje interesować się rodziną, nigdzie nie umie zagrzać miejsca, nie umie współżyć z ludźmi, coraz więcej pije, ma kłopoty z policją. Mieszka z wdową po aktorze. Opętany manią zabijania, morduje stróża domu, gdzie dokonywał kradzieży

LITERATURA JAN ANDEGAWEŃSKI:
biografia powieści W. Scotta Ivanhoe książę uzurpator. Pod nieobecność brata uważane jest za głowę państwa. Pod jego protektoratem urządzane są igrzyska rycerskie w Ashby. Lubi urządzać przyjęcia, aby jampolski lucjan.
LITERATURA JAZON:
biografia Eurypidesa Medea zawdzięcza ocalenie w czasie wyprawy po złote runo; Medei, żeni się z nią, lecz po dokonanej poprzez Medeę zemście na Pellasie muszą iść na wygnanie. Osiada w Koryncie, rozstaje się jampolski lucjan.
LITERATURA JOAQUIM OJCIEC:
biografia Cumbe; jeden z bohaterów powieści M. Vargasa Llosy Wojna końca świata rozwiązły kapłan katolicki, żyjący poprzez lata na wiarę z Alejandrinhą Correa, pijak, zaniedbujący wymagania duszpasterskie jampolski lucjan.

Czym jest Lucjan Jampolski znaczenie w Słownik bohaterów J .

  • Dodano:
  • Autor: