HENRYK JEKYLL co to jest
Kto to jest JEKYLL HENRYK? Słownik pan Hyde lekarz medycyny, prof., członek licznych towarzystw.

Biografia Jekyll Henryk

Kim był JEKYLL HENRYK: kluczowy bohater powieści R.L. Stevensona Lekarz Jekyll i pan Hyde lekarz medycyny, prof., członek licznych towarzystw naukowych. Odkrywając, że natura ludzka złożona jest z dwóch wcieleń: dobra i zła, postanawia oddzielić je tak, by zamieszkały w osobnych powłokach cielesnych. Wynajduje miksturę, która pozwala mu eksperymentować na własnym organizmie. Pośrodku dnia jest przykładnym, dobrym człowiekiem, wieczorami przeistacza się w bestię, delektującą się czynieniem zła. Z biegiem czasu traci panowanie nad transformacją swego ciała. Musi coraz częściej zażywać antidotum, aby powracać do pierwotnej postaci, która zresztą coraz mniej go pociąga. Mając świadomość, iż "ciemna" strona jego natury rozpoczyna przeważać, popełnia samobójstwo

LITERATURA JUDYM WIKTOR:
biografia bohater powieści S. Żeromskiego Ludzie bezdomni brat doktora; Tomasza Judyma, surowy i niepokorny robotnik konspirator, na skutek nielegalnej działalności zmuszony do opuszczenia państwie jekyll henryk.
LITERATURA JULIA:
biografia tragedii W. Szekspira Romeo i Julia jedyna córka; Kapuletów. Na balu poznaje; Romea, zakochują się w sobie. Dzieli ich nienawiść rodowa, dlatego potajemnie tata; Laurenty udziela im ślubu. Po jekyll henryk.
LITERATURA JOÂO MNICH (Niegdyś Szatan):
biografia Vargasa Llosy Wojna końca świata bandyta z sertonu, mąż Katariny, którą najprawdopodobniej zgwałcił jako małą dziewczynkę, pacyfikując jej wieś. Jeden ze świętych sekty i najofiarniejszych obrońców jekyll henryk.

Czym jest Henryk Jekyll znaczenie w Słownik bohaterów J .

  • Dodano:
  • Autor: