SPYCHOWA JURAND co to jest
Kto to jest JURAND ZE SPYCHOWA? Słownik nieprzejednany wróg Krzyżaków, na których mści się za.

Biografia Jurand Ze Spychowa

Kim był JURAND ZE SPYCHOWA: bohater powieści H. Sienkiewicza Krzyżacy sławny rycerz, nieprzejednany wróg Krzyżaków, na których mści się za zamordowanie żony;gdy Krzyżacy porywają jego córkę; Danusię, udaje się za nią do Szczytna;upokorzony, widząc, iż Krzyżacy próbują go oszukać, podsuwając mu zamiast córki znajdę, dokonuje pogromu w zamku krzyżackim;oślepiony tuła się po lasach;odnaleziony zostaje poprzez; Zbyszka z Bogdańca;własną tragedię przyjmuje z godnością i kiedy może wymierzyć karę swemu największemu wrogowi - puszcza go wolno

LITERATURA JACEK:
biografia postać z książki dla dzieci M. Kownackiej Plastusiowy pamiętnik brat; Tosi, psotnik (bazgrał po książkach, nie szanował przyborów do pisania, rozwałkował; Plastusia jurand ze spychowa.
LITERATURA JAGNA (BORYNOWA):
biografia W.S. Reymonta Chłopi druga żona; Macieja Boryny. Lipecka piękność wywodząca się z rodz. Paczesiów. Nie przygotowana do roli gospodyni i członkini wiejskiej społeczności. Jej życiem kierują popędy jurand ze spychowa.
LITERATURA JARVI NICOL:
biografia powieści W. Scotta Rob Roy krewny; Campbella, radny z Glasgow, syn cechmistrza. Pomagał; Francisowi Osbaldistone w odzyskaniu papierów wartościowych, przeżywając wspólnie z nim sporo niebezpiecznych jurand ze spychowa.

Czym jest Spychowa Ze Jurand znaczenie w Słownik bohaterów J .

  • Dodano:
  • Autor: