KATARZYNA MAHEU co to jest
Kto to jest MAHEU KATARZYNA? Słownik małżeństwa Maheu, zakochana w; Stefanie Lantierze, uwiedziona.

Biografia Maheu Katarzyna

Kim był MAHEU KATARZYNA: postać z powieści E. Zoli Germinal piętnastoletnia córka małżeństwa Maheu, zakochana w; Stefanie Lantierze, uwiedziona poprzez brutalnego, prymitywnego Chavala. Na jego żądanie mieszka z nim i oddaje mu zarobione kapitał - za to wyklęta poprzez matkę ( Matka Maheu). Szlachetna, staje w obronie kochanka zdrajcy, poniewieranego poprzez tłum strajkujących. Odtrącona i wyrzucona z domu poprzez znudzonego Chavala, wiąże się ze Stefanem, który opiekuje się nią w trakcie katastrofy. Broniąc Katarzyny przed Chavalem, Stefan zabija go. Katarzyna umiera z głodu i wycieńczenia w zasypanej kopalni

LITERATURA METELLA KORNELIA:
biografia dramatu Z. Krasińskiego Irydion chrześcijanka, z wzajemnością kocha; Irydiona, który jednak poświęca tę miłość dla zemsty. Po kilkunastu wiekach Kornelia, jako Anioł, wstawia się u Boga za Irydionem maheu katarzyna.
LITERATURA MAZEPA:
biografia dramatu J. Słowackiego Mazepa paź króla; Jana Kazimierza;zalotnik, próbujący romansować z; Amelią, żoną; Wojewody;wpada w tarapaty, odkrywając romans Amelii ze; Zbigniewem, synem Wojewody. Broniąc maheu katarzyna.
LITERATURA MIASOJEDOW SERGIUSZ:
biografia Mackiewicza Kwestia pułkownika Miasojedowa pułkownik rosyjski podejrzany w okresie I wojny światowej o współpracę z wywiadem niemieckim;po klęsce X armii rosyjskiej w Prusach Wschodnich zostaje maheu katarzyna.

Czym jest Katarzyna Maheu znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: