MARCHOŁT co to jest
Kto to jest MARCHOŁT? Słownik jego narodzin, życia i śmierci misterium tragikomiczne w obrazach.

Biografia Marchołt

Kim był MARCHOŁT: bohater sztuki J. Kasprowicza Marchołt gruby a sprośny, jego narodzin, życia i śmierci misterium tragikomiczne w obrazach czterech zamknięta chłop z urodzenia, wychowany na królewskim dworze, po rewolucji obejmuje władzę, lecz zostaje obalony poprzez lud. Postać bohatera nawiązuje do XVI wiecznego tekstu pt. Rozmowy, które miał władca Salomon mądry z Marchołtem grubym a sprośnym (przekład łac.), lecz jest tylko luźno związana z sylwetką średniowiecznego Marchołta, chłopa, który w rozmowie miał przechytrzyć słynącego z mądrości króla

LITERATURA MANOLIN:
biografia opowiadania E. Hemingwaya Stary człowiek i morze chłopiec, opiekujący się; Santiago, przynoszący mu jedzenie i przynętę. Kiedyś łowił wraz z Santiago, lecz niepowodzenia starego rybaka wywołały, iż marchołt.
LITERATURA MEFRES:
biografia Prusa Faraon arcykapłan egipski, ograniczony fanatyk religijny, dąży do supremacji władzy duchowieństwa nad władzą faraona;nie mogąc pogodzić się z projektami reform młodego władcy, nasyła na marchołt.
LITERATURA MENELAUS:
biografia bohater Odprawy posłów greckich J. Kochanowskiego mąż uprowadzonej poprzez; Aleksandra; Heleny. Wspólnie z; Ulissesem przybywa z poselstwem do Troi, żądając wydania żony marchołt.

Czym jest Marchołt znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: