MARCHOŁT co to jest
Kto to jest MARCHOŁT? Słownik jego narodzin, życia i śmierci misterium tragikomiczne w obrazach.

Biografia Marchołt

Kim był MARCHOŁT: bohater sztuki J. Kasprowicza Marchołt gruby a sprośny, jego narodzin, życia i śmierci misterium tragikomiczne w obrazach czterech zamknięta chłop z urodzenia, wychowany na królewskim dworze, po rewolucji obejmuje władzę, lecz zostaje obalony poprzez lud. Postać bohatera nawiązuje do XVI wiecznego tekstu pt. Rozmowy, które miał władca Salomon mądry z Marchołtem grubym a sprośnym (przekład łac.), lecz jest tylko luźno związana z sylwetką średniowiecznego Marchołta, chłopa, który w rozmowie miał przechytrzyć słynącego z mądrości króla

LITERATURA MICK:
biografia Pintera Dozorca młody mężczyzna po dwudziestce, kupiec i dostawca, właściciel ciężarówki i najprawdopodobniej pokoju; Astona. Martwi go bezczynność Astona, zwierza się z tego; Daviesowi. Sam zamierza marchołt.
LITERATURA MOOR MAKSYMILIAN, HRABIA:
biografia Schillera Zbójcy król Frankonii, sprawiedliwy i szlachetny, pełen miłości do pierworodnego syna i następcy; Karola Moora. Oszukany poprzez młodszego syna; Franciszka Moora, staje się bezpośrednio marchołt.
LITERATURA MASZKO:
biografia bohater powieści H. Sienkiewicza Rodzina Połanieckich adwokat zajmujący się sprzedażą majątków ziemskich, energiczny i bezczelny karierowicz marchołt.

Czym jest Marchołt znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: