HRABIA MAKSYMILIAN MOOR co to jest
Kto to jest MOOR MAKSYMILIAN, HRABIA? Słownik sprawiedliwy i szlachetny, pełen miłości do.

Biografia Moor Maksymilian, Hrabia

Kim był MOOR MAKSYMILIAN, HRABIA: postać dramatu F. Schillera Zbójcy król Frankonii, sprawiedliwy i szlachetny, pełen miłości do pierworodnego syna i następcy; Karola Moora. Oszukany poprzez młodszego syna; Franciszka Moora, staje się bezpośrednio odpowiedzialny za wejście Karola na drogę zbrodni. Po otrzymaniu spreparowanej poprzez Franciszka informacje o śmierci Karola, popada w letarg. Po odzyskaniu przytomności, zostaje wtrącony do lochu poprzez żądnego władzy młodszego syna. Utrzymuje się przy życiu dzięki pomocy Hermana. Karol uwalnia ojca, wyznaje mu własne zbrodnie, co staje się bezpośrednią powodem śmierci ojca

LITERATURA MAREK:
biografia Szaniawskiego Adwokat i róże wychowanek mecenasa; Wilchera, jego uczeń i następca w zawodzie adwokata, w okresie przygotowywania obrony młodego człowieka oskarżonego o kradzież róż z ogrodu mecenasa moor maksymilian, hrabia.
LITERATURA MAJOR:
biografia jedna z postaci w powieści B. Prusa Emancypantki dziarski mężczyzna w sile wieku, znany z ciętego języka, honorowy. Kochał się w; Brzeskiej, pomagał zorganizować koncert; Stelli Owsińskiej moor maksymilian, hrabia.
LITERATURA MROZOCZYŃSKI TADEUSZ:
biografia I. Kraszewskiego Ulana szlachcic, właściciel wioski na Polesiu, do której wrócił po zawodzie miłosnym;tu zauroczyła go (na chwilę) piękna chłopka; Ulana, którą uwiódł. Gdy jej mąż podpalił mu dwór moor maksymilian, hrabia.

Czym jest Hrabia Maksymilian Moor znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: