BROM co to jest
Co znaczy brom? W fizyce pierwiastków. Jego liczba atomowa wynosi 35, a masa atomowa 79,916.

Definicja Brom

Co to jest BROM: pierwiastek chemiczny siódmej ekipy układu okresowego pierwiastków. Jego liczba atomowa wynosi 35, a masa atomowa 79,916. Naturalny pierwiastek Br złożona jest z dwóch izotopów trwałych: 79Br (50,56%) i 81Br (49,44%). Brom jest cieczą ciężką o przenikliwym zapachu i ciemnoczerwonej barwie w świetle przechodzącym. W formie stałej jest żółtozieloną masą o metalicznym połysku. Jego temperatura topnienia wynosi -7,2 C

Definicja Butelka Lejdejska:
Co to jest kondensatora wynaleziony poprzez P. Musschenbroeka w Lejdzie (Holandia). To jest cylindryczne naczynie szklane pokryte od strony zewnętrznej i wewnętrznej folią metalową. Napięcie przebicia takiego brom.
Definicja Bernoulli, Daniel:
Co to jest szwajcarski, zajmował się także medycyną. W latach 1725-33 kierował katedrą fizjologii w Petersburgu, a potem katedrą mechaniki. Od 1733 prof. fizjologii w Bazylei, a od 1750 prof. mechaniki. W brom.
Definicja Bridgman, Percy Williams:
Co to jest filozof, prof. Uniwersytetu Harvarda. Jego specjalnością były badania własności substancji poddanych wysokim ciśnieniom za co w 1946 dostał Nagrodę Nobla. Opracował metodę hodowli kryształów z brom.

Czym jest Brom znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: