ALBERT EINSTEIN co to jest
Co znaczy Einstein, Albert? W fizyce czasów. Ur. w Niemczech w Ulm w rodzinie żydowskiej. Pracując.

Definicja Einstein, Albert

Co to jest EINSTEIN, ALBERT: uznawany za jednego z najwybitniejszych fizyków wszech czasów. Ur. w Niemczech w Ulm w rodzinie żydowskiej. Pracując w urzędzie patentowym w Berlinie opublikował w 1905 podstawy szczególnej teorii względności, pracę wyjaśniającą ruchy Browna, wyjaśnił zdarzenie fotoelektryczne w oparciu o zaproponowaną poprzez siebie korpuskularną (fotonową) teorię światła, a również ogłosił teorię ciepła właściwego ciał stałych. W 1909 został prof. uniw. w Zurychu, a w 1911 w Pradze; od 1913 członek berlińskiej Akademii Nauk. W 1916 opublikował głośną ogólną teorię względności będącą współczesną teorią grawitacji. W 1921 dostał Nagrodę Nobla za prace nad naturą światła. W 1933, po dojściu Hitlera do władzy, wyemigrował z Niemiec do USA, został prof. w Institute for Advanced Study w Princeton, gdzie pracował nad stworzeniem unitarnej teorii pola. Znany był również z wystąpień publicznych i prac popularyzatorskich

Definicja Elektromagnetyczne Przyrządy Pomiarowe:
Co to jest przyrządy pomiarowe (amperomierze, woltomierze) działające na zasadzie oddziaływania pola magnetycznego wytwarzanego poprzez mierzony prąd i stały rdzeń magnetyczny einstein, albert.
Definicja Ehrenfesta Równanie:
Co to jest termodynamiki opisujące wpływ ciśnienia na ciągłą przemianę fazową (przemianę fazową drugiego rodzaju). Zmiana ciśnienia o p przesuwa temperaturę przemiany o T, nie mniej jednak spełniona jest einstein, albert.
Definicja Elipsoida Bezwładności:
Co to jest geometryczny obraz momentu bezwładności bryły sztywnej. Konstrukcja pomocnicza w analizie ruchu obrotowego brył względem różnych osi obrotu einstein, albert.

Czym jest Albert Einstein znaczenie w Słownik fizyka na E .

  • Dodano:
  • Autor: