EKRANOWANIE co to jest
Co znaczy ekranowanie? W fizyce pomiarowych przed wpływem pól elektrycznego, magnetycznego.

Definicja Ekranowanie

Co to jest EKRANOWANIE: zabezpieczanie układu, jego części albo urządzeń pomiarowych przed wpływem pól elektrycznego, magnetycznego, elektromagnetycznego albo przed zamianą ciepła z otoczeniem. Do e. przed polem magnetycznym stosuje się materiały z ferromagnetyków o dużej przenikalności magnetycznej - linie zewnętrznych pól magnetycznych zamykają się w znacznej części na ekranie. Ekrany chroniące przed polami elektrycznymi to przewodzące blachy albo siatki będące na potencjale Ziemi albo utrzymywane na innym określonym potencjale. Jako ekrany cieplne stosuje się wszelkiego rodzaju materiały słabo przewodzące ciepło, warstwy powietrzne (jak w termosach) albo warstwy próżniowe. Zobacz także Dewara naczynie

Definicja Entropia:
Co to jest termodynamicznego stanu układu niosąca informację o stopniu jego uporządkowania. E. ustala kierunek przebiegu zjawisk fizycznych związanych z przepływem energii i z jej przemianami. Statystyczną ekranowanie.
Definicja Einstein:
Co to jest otrzymywany pierwiastek o liczbie atomowej 99. Znane są jego izotopy o liczbach masowych od 245 do 255. Jest pierwiastkiem promieniotwórczym bardzo nietrwałym, okresy połowicznego rozpadu ekranowanie.
Definicja Efemerydy:
Co to jest dotyczące zjawisk astronomicznych, które mają wystąpić w przyszłości, na przykład przewidywane zaćmienia Słońca i Księżyca, przyszłe położenia planet, momenty minimów blasku gwiazd zmiennych itp ekranowanie.

Czym jest Ekranowanie znaczenie w Słownik fizyka na E .

  • Dodano:
  • Autor: