NIEOZNACZONOŚCI ZASADA co to jest
Co znaczy Heisenberga zasada nieoznaczoności? W fizyce jest rzędu stałej Plancka; (p) (x) ł h/2.

Definicja Heisenberga Zasada Nieoznaczoności

Co to jest HEISENBERGA ZASADA NIEOZNACZONOŚCI: iloczyn nieokreśloności pędu p inieokreśloności położenia x jest rzędu stałej Plancka; (p) (x) ł h/2. Poruszającą się cząstkę klasyczną możemy precyzyjnie zlokalizować wkażdej chwili ipodać jej pęd. Dla cząstki kwantowej (której zgodnie zhipotezą de Brogliea odpowiada ekipa fal, poruszająca się ztą samą prędkością, co nasza cząstka) nie jest możliwe równoczesne ustalenie jej położenia ipędu. Jeżeli cząstka ma określony pęd, to wedle z.n.H.p = 0, awięc jej współrzędna będzie kompletnie nieokreślona, bo musi byćx = Ą. Możemy powiedzieć, iż "cząstka" zachowuje się jak fala. Jeżeli znana jest współrzędna, to x = 0 iniczego nie wiemy ojej pędzie (p = Ą). Innymi słowami "fala" zachowuje się jak cząstka. Podobną relację podał Heisenberg dla nieokreśloności energii E inieokreśloności czasu t, jest to (E) (t) ł h/2

Definicja Hydrofon:
Co to jest przetwornik dźwiękowy albo ultradźwiękowy działający jako podwodny nadajnik albo odbiornik; jedna ze składowych części urządzeń do łączności podwodnej heisenberga zasada nieoznaczoności.
Definicja Higroskopijność:
Co to jest substancji do pochłaniania wody zotoczenia. H. wykazują ciała obudowie porowatej i substancje dobrze rozpuszczalne wwodzie (na przykład NaCl, CaCl2, i tym podobne). W pierwszym przypadku wchłanianie heisenberga zasada nieoznaczoności.
Definicja Heisenberga Siły:
Co to jest siły jądrowe heisenberga zasada nieoznaczoności.

Czym jest Nieoznaczoności Zasada Heisenberga znaczenie w Słownik fizyka na H .

  • Dodano:
  • Autor: