MIKROFON co to jest
Co znaczy mikrofon? W fizyce wymianie dźwięku (fali akustycznej) na sygnał elektryczny. Kluczowym.

Definicja Mikrofon

Co to jest MIKROFON: urządzenie elektroakustyczne, którego działanie bazuje na wymianie dźwięku (fali akustycznej) na sygnał elektryczny. Kluczowym elementem m. jest membrana drgająca pod wpływem padającej na nią fali akustycznej, drgania membrany są następnie, na przykład dzięki piezoelementu, przetwarzane na drgania elektryczne. Z racji na sposób przetwarzania drgań mechanicznych na drgania elektryczne m. dzielimy na: elektrostatyczne, magnetoelektryczne, piezoelektryczne, węglowe

Definicja Magneton Jądrowy:
Co to jest magnetycznego = Ue/2Mc, gdzie U - stała Plancka podzielona poprzez 2, e - ładunek elementarny, M - masa protonu, c - szybkość światła. Służący do opisu magnetyzmu jąder inukleonów; 1 = 5,0505 10-27 mikrofon.
Definicja Magnusa Zjawisko:
Co to jest powstawanie poprzecznej siły działającej na wirujące ciało umieszczone wstrumieniu przepływającej cieczy albo gazu. Zdarzenie to wyjaśnia krzywoliniowy lot wirującej piłki mikrofon.
Definicja Mikroskop Interferencyjny:
Co to jest mikroskopu optycznego, wktórym używane jest zdarzenie interferencji fal świetlnych. Każdy promień świetlny wchodzący do mikroskopu zostaje podzielony na dwa, zktórych jeden przechodzi poprzez badany mikrofon.

Czym jest Mikrofon znaczenie w Słownik fizyka na M .

  • Dodano:
  • Autor: