MIKROFON co to jest
Co znaczy mikrofon? W fizyce wymianie dźwięku (fali akustycznej) na sygnał elektryczny. Kluczowym.

Definicja Mikrofon

Co to jest MIKROFON: urządzenie elektroakustyczne, którego działanie bazuje na wymianie dźwięku (fali akustycznej) na sygnał elektryczny. Kluczowym elementem m. jest membrana drgająca pod wpływem padającej na nią fali akustycznej, drgania membrany są następnie, na przykład dzięki piezoelementu, przetwarzane na drgania elektryczne. Z racji na sposób przetwarzania drgań mechanicznych na drgania elektryczne m. dzielimy na: elektrostatyczne, magnetoelektryczne, piezoelektryczne, węglowe

Definicja Moment Dipolowy Elektryczny:
Co to jest charakteryzująca układ elektrycznie bez zaangażowania, wktórym środek ciężkości ładunku dodatniego nie pokrywa się ze środkiem ciężkości ładunku ujemnego. Kierunek wektora pokrywa się zkierunkiem mikrofon.
Definicja Mostki Pomiarowe:
Co to jest pomiaru nieznanych wielkości elektrycznych, takich jak oporność, pojemność czy indukcyjność, poprzez porównanie ich ze znanymi oporami, pojemnościami czy indukcyjnościami. Pomiarów można dokonywać mikrofon.
Definicja Mieszanina:
Co to jest się zdwóch albo więcej składników zmieszanych wdowolnych proporcjach. Własności fizyczne m. zależą od składu procentowego poszczególnych składników. M. mogą występować we wszystkich stanach skupienia mikrofon.

Czym jest Mikrofon znaczenie w Słownik fizyka na M .

  • Dodano:
  • Autor: