DIAGENEZA co to jest
Definicja diageneza co to jest. Czym jest w spoistą skałę. Pod wpływem ciśnienia wyższych warstw.

Co to jest Diageneza

Definicja DIAGENEZA: zespół mechanizmów prowadzących do przemiany luźnych osadów w spoistą skałę. Pod wpływem ciśnienia wyższych warstw następuje gęstsze upakowanie luźnych składników mineralnych (kompakcja). Krążące w skale roztwory wywołują wytrącanie różnych minerałów, które spajają poszczególne ziarna i tworzą z nich spoistą skałę (cementacja). Roztwory koloidalne przechodzą w stan żeli (koagulacja żeli)

Definicja Dział Wodny:
Co to jest oddzielająca sąsiadujące ze sobą dorzecza (region odwadniany poprzez rzekę) bądź zlewiska ((region odwadniany poprzez rzeki uchodzące do jednego morza). Dział wodny przebiega najczęściej grzbietami diageneza.
Definicja Deszczomierz:
Co to jest przyrząd do pomiaru ilości opadów atmosferycznych. Najpowszechniej stosowane deszczomierze są naczyniami o ostrych krawędziach, znanej powierzchni górnego otworu, umieszczanymi na wysokości 1 m nad diageneza.
Definicja Doba:
Co to jest związana z obrotem Ziemi wokół osi. Doba gwiazdowa to moment pomiędzy dwoma kolejnymi górowaniami punktu Barana. Doba średnia słoneczna - średni odstęp czasu pomiędzy kolejnymi górowaniami Słońca diageneza.

Czym jest Diageneza znaczenie w Słownik geografia D .

  • Dodano:
  • Autor: