PÓŁWYSEP co to jest
Definicja półwysep co to jest. Czym jest lądem przybrzeżnej wyspy, w wyniku zasypania albo.

Co to jest Półwysep

Definicja PÓŁWYSEP: przyrostkowy rodzaj półwyspu powstałego z połączenia z lądem przybrzeżnej wyspy, w wyniku zasypania albo zamulenia oddzielającej wyspę od lądu cieśniny. Półwyspy przyrostkowe zazwyczaj oddzielone są od reszty obszaru lądowego w miarę wąskim przesmykiem. Powstają regularnie z wysp wulkanicznych, cieśnina zapełniana jest wtedy poprzez lawę bądź inny materiał wulkaniczny, wydobywający się z krateru w okresie wybuchu

Definicja Powierzchnia Zrównania:
Co to jest falista powierzchnia, cechująca się niewielkimi wysokościami względnymi, powstała w konsekwencji długookresowych mechanizmów degradacji wyniosłości powierzchni Ziemi, a również niekiedy akumulacji półwysep.
Definicja Pasaty:
Co to jest strefie międzyzwrotnikowej, stanowiące istotny obiekt ogólnej cyrkulacji atmosferycznej. Średnia szybkość 5-8 m/s. Wieją z wyżów zwrotnikowych w stronę równika i wskutek siły Coriolisa mają na półwysep.
Definicja Porohy:
Co to jest regionalna nazwa progów skalnych w korycie rzecznym. Z uwagi na znaczącą odporność skał koryto w obrębie porohów zwęża się i jednocześnie uzyskuje większy spadek, stąd prąd rzeki na odcinku porohów półwysep.

Czym jest Półwysep znaczenie w Słownik geografia P .

  • Dodano:
  • Autor: