ZLEPIENIEC co to jest
Definicja zlepieniec co to jest. Czym jest okruchowych. Zbudowana z obtoczonych okruchów skalnych.

Co to jest Zlepieniec

Definicja ZLEPIENIEC: konglomerat, zwięzła skała osadowa należąca do ekipy skał okruchowych. Zbudowana z obtoczonych okruchów skalnych, scementowanych ponownie różnego typu spoiwem (najczęściej węglanowym, krzemionkowym albo ilastym). Powstaje we wszystkich środowiskach sedymentacyjnych. W Polsce występuje w Górach Świętokrzyskich (zlepieniec zygmuntowski), okolicach Krakowa (zlepieniec myślachowicki), Tatrach i Sudetach. Używana niekiedy jako materiał budowlany

Definicja Zatoka:
Co to jest albo jeziora wcinająca się w ląd, odgraniczona od otwartych wód półwyspami albo wysuniętymi przylądkami, o swobodnej zamianie wód z pozostałą częścią zbiornika. Niekiedy jako zatokę ustala się zlepieniec.
Definicja Ziemia:
Co to jest Układu Słonecznego o masie 5,9742.1024 kg, przeciętnej średnicy równikowej 12756,28 km, średnicy biegunowej 12713,50 km (spłaszczenie 0,0033536). Kształt Ziemi opisuje tak zwany geoida, figura zlepieniec.
Definicja Zamieć:
Co to jest atmosferyczne opierające na podnoszeniu z powierzchni Ziemi i przenoszeniu poprzez mocny wiatr cząstek śniegu (zamieć śnieżna) albo pyłu i piasku (zamieć pyłowa, zamieć piaskowa). Odznacza się zamieć zlepieniec.

Czym jest Zlepieniec znaczenie w Słownik geografia Z .

  • Dodano:
  • Autor: