BASSANIO co to jest
Kto to jest BASSANIO? Słownik Antonia. Z pozoru lekkoduch, ale wybór, którego dokonuje, rozwiązując.

Biografia Bassanio

Kim był BASSANIO: postać w dramacie W. Szekspira Kupiec Wenecki przyjaciel; Antonia. Z pozoru lekkoduch, ale wybór, którego dokonuje, rozwiązując zagadkę, świadczy o jego dojrzałości. Zmarły tata; Porcji postawił kandydatom na męża córki zadanie: aby zdobyć jej rękę, należy wybrać jedną z trzech szkatuł - złotą, srebną albo ołowianą;ten, kto wybierze właściwą, znajdzie w środku portret jego córki;wybór ułatwić mają dołączone do poszczególnych szkatuł sentencje. Antonio (odmiennie niż książęta Maroka i Aragonii) nie wybiera szkatuły ze szlachetnego kruszcu;wskazuje na ołowianą, opatrzoną w dodatku najmniej zachęcającą ofertą: "Kto mnie wybierze, musi poświęcić wszystko, co ma". Zalety Porcji wskazują, iż z pozoru tracąc, w rzeczywistości wygrywa

LITERATURA BORYS (BORIA):
biografia opowiadania B. Czeszki Tren plutonowy podchorąży, mający za sobą trzy lata walk w partyzantce w okresie II wojny światowej. Bez zawodu. Przydzielony do kompanii piechoty maszeruje na Zachód. Bierze bassanio.
LITERATURA BURSKI STANISŁAW:
biografia bohater powieści K. Makuszyńskiego Szatan z siódmej klasy kolega; Adama Cisowskiego, uratował go z uwięzienia bassanio.
LITERATURA BAZYLI:
biografia Calderona Życie snem władca Polski, posiada zdolność przepowiadania przyszłości z gwiazd. Syna; Zygmunta więzi w wieży, bo horoskop w dniu jego urodzin mówił, że będzie bestią w ludzkim ciele. Czując bassanio.

Czym jest Bassanio znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: