MARTIN EDEN co to jest
Kto to jest EDEN MARTIN? Słownik powieści ma 21 lat;marynarz, poganiacz bydła o nieuświadomionych.

Biografia Eden Martin

Kim był EDEN MARTIN: kluczowa postać z powieści J. Londona Martin Eden najpierw powieści ma 21 lat;marynarz, poganiacz bydła o nieuświadomionych potrzebach intelektualnych. Pomaga zaatakowanemu w bójce; Arturowi Morse. Ten zaprasza go do domu swoich rodziców. Martin poznaje; Ruth Morse, siostrę Artura, piękną i kulturalną, studentkę anglistyki w Berkeley. Atmosfera tego domu i miłość do Ruth są dla Martina impulsem do intensywnego samokształcenia. Rozpoczyna pisać opowiadania, eseje, cykle poematów, zasypując nimi kalifornijskie czasopisma. Czyta Spencera, dyskutuje o monizmie z "filozofami" z San Francisco, do których wprowadza go; Russ Brissenden. Dyskutuje z profesorem filologii angielskiej, Caldwellem. Zarabia na życie w pralni hotelowej z Joe Dawsonem. Na życzenie narzeczonej - Ruth zdaje egzamin na posadę pracownika poczty, ale się nie zatrudnia. Wyznaje poglądy nietzscheańskie, konserwatywne, lecz bywa na wiecach socjalistów, polemizując z nimi. Przedstawiony w jednym z dzienników jako lider socjalistyczny, naraża się tacie Ruth, która zrywa z nim zaręczyny. Jego esej filozoficzny pt. Hańba słońca, zawierający polemikę z mistyczną szkołą Maeterlincka, zdobywa wielką sławę. Od tego momentu publikuje wszystko, co napisał dotychczas, zdobywa fortunę, przestaje tworzyć. Wspomaga siostry Gertrudę i Mariannę, własną gospodynię; Marię Silvę, przyjaciółkę; Lizzie Conolly, Joe Dawsona. Rozbity wewnętrznie, rozgoryczony spóźnioną sławą, gdy jego robota dokonana była przedtem, oburzony na cynizm ludzi, okazujących mu sympatię w chwili powodzenia, a gardzących nim, gdy pracował w poniżających warunkach, popełnia samobójstwo, wyskakując na pełnym morzu ze statku płynącego na Markizy, gdzie zamierzał osiąść

LITERATURA ELEKTRA:
biografia Lavinia Mannon eden martin.
LITERATURA EUGENIUSZ:
biografia dramatu S. Mrożka Tango wuj; Artura;zagubiony w nowoczesnym świecie, staje się stronnikiem Artura w dziele przywracania światu konwencji. Po śmierci niedoszłego reformatora bez namysłu przystaje eden martin.
LITERATURA EKDAL:
biografia Ibsena Dzika kaczka tata; Hjalmara Ekdala, był porucznikiem, który zajął się się handlem drewnem;był wraz z; Hakenem Werle właścicielem fabryki;siedział w więzieniu za nielegalny wyrąb lasów na eden martin.

Czym jest Martin Eden znaczenie w Słownik bohaterów E .

  • Dodano:
  • Autor: