GEORGE co to jest
Kto to jest GEORGE? Słownik wykładowca historii, któremu nie powiodło się zrobić kariery.

Biografia George

Kim był GEORGE: postać z dramatu E.F. Albee´go Kto się boi Wirginii Woolf? wykładowca historii, któremu nie powiodło się zrobić kariery uniwersyteckiej. Wspólnie z żoną; Martą odgrywa przed parą młodych gości -; Nickiem i; Żabcią ponurą farsę, gdzie drażliwe szczegóły z życia małżeńskiego przeplatają się z przewrotną grą, wykorzystywaną sadomasochistycznej rozrywce podstarzałej pary. Cyniczny George nie oszczędza również gości, atakuje Nicka na skutek świetnie zapowiadającej się kariery i bezwzględnie obnaża słabości Żabci w jej związku z Nickiem

LITERATURA GWALBERT ŚWIĘTY:
biografia bohater dramatu J. Słowackiego Lilla Weneda święty starzec z cudowną aureolą, pomógł; Lilli Wenedzie otrzymać się do zamku; Lecha, świadek ostatecznej klęski Wenedów george.
LITERATURA GOMBROWICZ WITOLD:
biografia powieści W. Gombrowicza Trans Atlantyk. Losy bohatera opowieści tylko szkieletowo związane są z biografią samego autora utwór ma charakter paraautobiograficzny i jest parodią epopei szlacheckiej george.
LITERATURA GERDA:
biografia Ch. Andersena Królowa Śniegu dzielna przyjaciółka; Kaya. Po zniknięciu chłopca wyruszyła, tak aby go odnaleźć. Nareszcie dotarła do pałacu; Królowej Śniegu, a jej gorące łzy z powrotem odmieniły george.

Czym jest George znaczenie w Słownik bohaterów G .

  • Dodano:
  • Autor: