GEORGE co to jest
Kto to jest GEORGE? Słownik wykładowca historii, któremu nie powiodło się zrobić kariery.

Biografia George

Kim był GEORGE: postać z dramatu E.F. Albee´go Kto się boi Wirginii Woolf? wykładowca historii, któremu nie powiodło się zrobić kariery uniwersyteckiej. Wspólnie z żoną; Martą odgrywa przed parą młodych gości -; Nickiem i; Żabcią ponurą farsę, gdzie drażliwe szczegóły z życia małżeńskiego przeplatają się z przewrotną grą, wykorzystywaną sadomasochistycznej rozrywce podstarzałej pary. Cyniczny George nie oszczędza również gości, atakuje Nicka na skutek świetnie zapowiadającej się kariery i bezwzględnie obnaża słabości Żabci w jej związku z Nickiem

LITERATURA GISORS KYOSHI KYO:
biografia bohaterów powieści A. Malraux Dola człowiecza Niemka urodzona w Szanghaju, lekarka z zawodu (doktoryzowała się w Heidelbergu i Paryżu, mówiła po francusku z nienagannym akcentem), należy do GEORGE.
LITERATURA GORIOT JAN JOACHIM:
biografia powieści H. de Balzaka Tata Goriot kupiec, który wzbogacił się na handlu i spekulacjach żywnościowych w okresie Rewolucji. Ma dwie córki - Anastazję i Delfinę, którym pragnie zapewnić pozycję w GEORGE.
LITERATURA GUZEWSKI:
biografia powieści G. Grassa Kot i mysz ksiądz katolicki, który wymienił nazwisko na Guzewing. Miał czarne, gęste włosy, z których sypał się łupież. Był wyrozumiały, rozwojowy, o młodzieńczym sposobie bycia i GEORGE.

Czym jest George znaczenie w Słownik bohaterów G .

  • Dodano:
  • Autor: