GERSZON co to jest
Kto to jest GERSZON? Słownik szewc. Swego czasu został wybrany bibliotekarzem. Znany był z tego, iż.

Biografia Gerszon

Kim był GERSZON: jedna z postaci powieści J. Stryjkowskiego Austeria Żyd, szewc. Swego czasu został wybrany bibliotekarzem. Znany był z tego, iż czytał Historię powszechną (w sześciu tomach) po niemiecku, chociaż nic nie rozumiał. Człowiek pełen inicjatywy socjalnej. W okresie nalotu szarańczy był organizatorem walki z nią, czym wzbudzał podziw innych. Jako jeden z niewielu Żydów postanowił nie uciekać przed Kozakami, chociaż stracił swój dorobek

LITERATURA GEORGE:
biografia Steinbecka Myszy i ludzie wędrowny robotnik rolny. Opiekuje się nieporadnym; Lenniem, czuje się za niego odpowiedzialny. Snuje marzenia o własnym kawałku ziemi, własnym domu. W ostatnim geście gerszon.
LITERATURA GEORGIE:
biografia bohater powieści A. Burgessa Mechaniczna pomarańcza członek młodzieżowego gangu; Alexa. Chciał przejąć władzę, a gdy mu się to nie powiodło, zdradził Alexa, wydając go policji. Zginął w trakcie napadu gerszon.
LITERATURA GARDNER FRANK:
biografia dramatu G.B. Shawa Profesja pani Warren syn pastora, hulaka i próżniak, chciał ożenić się z; Wiwią Warren (również dla jej pieniędzy);kiedy dowiedział się o źródle dochodów; Kitty Warren, zerwał z gerszon.

Czym jest Gerszon znaczenie w Słownik bohaterów G .

  • Dodano:
  • Autor: