HUMBERT HUMBERT co to jest
Kto to jest HUMBERT HUMBERT? Słownik intelektualista, literat, Europejczyk przesiedlony do Stanów.

Biografia Humbert Humbert

Kim był HUMBERT HUMBERT: kluczowy bohater i narrator powieści V. Nabokova Lolita intelektualista, literat, Europejczyk przesiedlony do Stanów Zjednoczonych. Jego upodobania erotyczne koncentrowały się na bardzo młodych dziewczętach ("nimfetkach"). W domu swojej amerykańskiej gospodyni ( Charlotte Haze) spotyka największą miłość swojego życia, jej córkę; Lolitę. Dla kamuflażu żeni się z Charlotte. Po jej śmierci staje się prawnym opiekunem Lolity, zabiera ją w podróż po państwie, łączy ich intymny związek, do czasu ucieczki dziewczyny z innym. Po latach, odkrywszy nazwisko winowajcy ( Cue Quilty), zabija go. W więzieniu umiera na atak serca

LITERATURA HUBE HUBERT:
biografia Iwaszkiewicza Sława i chwała syn właściciela fabryki naboi, przyjaciel Ala Bylińskiego i; Bronka Złotego;po samobójczej śmierci ojca, w wieku osiemnastu lat stał się właścicielem dużego majątku humbert humbert.
LITERATURA HERAKLES:
biografia opowieści mitologicznych Owidiusza Przemiany syn Alkmeny i Jowisza, wykonał wszystkie rozkazy Junony, pokonał Acheloosa, rywala do ręki; Dejaniry, z którą się ożenił. W trakcie przeprawy poprzez humbert humbert.
LITERATURA HELENA:
biografia dramatu A. Fredry Pan Jowialski córka; Szambelana z pierwszego małżeństwa, pragnie idealnej, romantycznej miłości, dlatego nie kocha prozaicznego; Janusza, z kolei zakochuje się w poecie; Ludmirze humbert humbert.

Czym jest Humbert Humbert znaczenie w Słownik bohaterów H .

  • Dodano:
  • Autor: