co to jest
Kto to jest K.? Słownik by podjąć pracę geometry i osiąść tu na stałe. Zależy to od administracji.

Biografia K.

Kim był K.: kluczowa postać powieści F. Kafki Zamek K. przybywa do wsi, by podjąć pracę geometry i osiąść tu na stałe. Zależy to od administracji zamku hrabiego Westwest, któremu podlega wieś. Zamek to skomplikowany, biurokratyczny ośrodek kierowania, posiadający autorytet wśród mieszkańców wsi i kierujący się prawami niezrozumiałymi dla K. by osiągnąć cel, K. stara się zrozumieć systemy decydowania i poczynań zamku i osiągnąć porozumienie z mieszkańcami wsi. Jednak wszelakie jego działania komplikują osiągnięcie celu. K. nieustannie gubi się w mechanizmie narzuconym poprzez zamek, zaniedbuje to, co z tej perspektywy ważne i upatruje rzeczy istotne w niewłaściwych przypadkach. Życie K. to ciągła wędrówka po wsi i nieustanne rozmowy: z posłańcem zamkowym Barnabasem i jego siostrą Olgą, z wójtem, nauczycielem, oberżystką i zarządczynią, z przydzielonymi mu poprzez zamek do pomocy Jeremiaszem i Arturem, z Fiedą i Pepi. To spotkanie z "podwójnym" wiejskim sekretarzem Momusem, któremu odmawia przesłuchania (popełniając błąd) i z sekretarzami: Burgelem i Erlangerem, których przesłuchaniom się poddaje, nic nie zyskując. K. nie podejmuje pracy geometry (i jak twierdzi wójt, nigdy jej nie podejmie) pełniąc czasowo funkcję szkolnego woźnego. Tułając się po wsi uwodzi Friedę, aby ją wkrótce utracić. Podjęcie pracy poprzez K. zależy od naczelnika X kancelarii Klamma, którego K. ma możność obserwować jedynie w czasie wypoczynku w oberży i który kontaktuje się z K. poprzez posłańca

LITERATURA KRÓL ŁUCJA:
biografia powieści K. Brandysa Matka Królów w wieku trzydziestu lat owdowiała, matka czterech synów, ostatni urodził się po śmierci męża, zarabiała na życie sprzątaniem i praniem, o jej rękę starał się tragarz k..
LITERATURA KOZDROŃ IGNACY:
biografia bohater dramatu S.I. Witkiewicza W małym dworku trzydziestopięcioletni oficjalista w domu; Dyapanazego Nibka;kochanek jego żony;nie może uwierzyć w realność widma; Anastazji Nibek k..
LITERATURA KUNEGUNDA:
biografia filozoficznej Woltera Kandyd, a więc optymizm córka barona Thunder tentrock. Uczennica; Panglossa;mniej ulega poglądom mistrza, bardziej jego postępowaniu. Podglądanie nauczyciela, kopulującego z k..

Czym jest K znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: