co to jest
Kto to jest K.? Słownik by podjąć pracę geometry i osiąść tu na stałe. Zależy to od administracji.

Biografia K.

Kim był K.: kluczowa postać powieści F. Kafki Zamek K. przybywa do wsi, by podjąć pracę geometry i osiąść tu na stałe. Zależy to od administracji zamku hrabiego Westwest, któremu podlega wieś. Zamek to skomplikowany, biurokratyczny ośrodek kierowania, posiadający autorytet wśród mieszkańców wsi i kierujący się prawami niezrozumiałymi dla K. by osiągnąć cel, K. stara się zrozumieć systemy decydowania i poczynań zamku i osiągnąć porozumienie z mieszkańcami wsi. Jednak wszelakie jego działania komplikują osiągnięcie celu. K. nieustannie gubi się w mechanizmie narzuconym poprzez zamek, zaniedbuje to, co z tej perspektywy ważne i upatruje rzeczy istotne w niewłaściwych przypadkach. Życie K. to ciągła wędrówka po wsi i nieustanne rozmowy: z posłańcem zamkowym Barnabasem i jego siostrą Olgą, z wójtem, nauczycielem, oberżystką i zarządczynią, z przydzielonymi mu poprzez zamek do pomocy Jeremiaszem i Arturem, z Fiedą i Pepi. To spotkanie z "podwójnym" wiejskim sekretarzem Momusem, któremu odmawia przesłuchania (popełniając błąd) i z sekretarzami: Burgelem i Erlangerem, których przesłuchaniom się poddaje, nic nie zyskując. K. nie podejmuje pracy geometry (i jak twierdzi wójt, nigdy jej nie podejmie) pełniąc czasowo funkcję szkolnego woźnego. Tułając się po wsi uwodzi Friedę, aby ją wkrótce utracić. Podjęcie pracy poprzez K. zależy od naczelnika X kancelarii Klamma, którego K. ma możność obserwować jedynie w czasie wypoczynku w oberży i który kontaktuje się z K. poprzez posłańca

LITERATURA KLARYSSA:
biografia Zabłockiego Fircyk w zalotach żona; Arysta, pogodna, dowcipna aczkolwiek płocha dama, niesłusznie posądzona poprzez męża o romans z Fircykiem, wyznająca zasadę, że pkt. honoru nad wszystkie k..
LITERATURA KRYSTYNA:
biografia Żeromskiego Róża malarka bez środków do życia, postanawia się drogo sprzedać , umożliwia; Czarowicowi ucieczkę z więzienia, ma wyjść za mąż za bogatego brata Czarowica, rzuca go jednak, podążając za k..
LITERATURA KORSZUNOW NATALIA MIRONOWICZ:
biografia epopei M. Szołochowa Cichy Don żona; Griszki Melechowa. Próbowała popełnić samobójstwo na skutek zdrady męża. Po jego powrocie urodziła bliźniaki. Zamieszkała u teściów. Chorowała na tyfus. Gdy k..

Czym jest K znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: