KLARA co to jest
Kto to jest KLARA? Słownik przeciwniczka małżeństwa, odtrąca zakochanego w niej; Albina;namawia swą.

Biografia Klara

Kim był KLARA: bohaterka komedii A. Fredry Śluby panieńskie zdeklarowana przeciwniczka małżeństwa, odtrąca zakochanego w niej; Albina;namawia swą kuzynkę; Anielę (Dobrójską) do złożenia ślubów nienawiści do rodu męskiego;za sprawą intrygi; Gustawa, przerażona, że musi poślubić starego; Radosta, odkrywa w Albinie sporo zalet i nie bez radości zgadza się na małżeństwo z nim

LITERATURA KASANDRA:
biografia posłów greckich J. Kochanowskiego córka; Priama, siostra; Aleksandra, wieszczka. Przepowiada tragiczne dla Troi konsekwencje odprawy greckiego poselstwa - wojnę i zagładę państwa. Postać tragiczna klara.
LITERATURA KLITEMESTRA:
biografia Eurypidesa Elektra matka; Elektry i; Orestesa, wdowa po Agamemnonie;twierdzi, iż zabójstwo męża zaplanowała z zemsty za śmierć córki Ifigenii, złożonej poprzez Agamemnona w ofierze przed wyprawą do klara.
LITERATURA KAMA Pseudonim:
biografia A. Struga Dzieje jednego pocisku młoda rewolucjonistka. Była łącznikiem pomiędzy chemikiem, produkującym ładunki wybuchowe, a organizacją lewicową, wykonującą zamachy na dostojników carskich. Miała klara.

Czym jest Klara znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: