JAKE KONGO co to jest
Kto to jest KONGO JAKE? Słownik pracował jako chłopiec okrętowy, postanowił zostać w Ameryce, lecz.

Biografia Kongo Jake

Kim był KONGO JAKE: postać z powieści J. Dos Passosa Manhattan Transfer Francuz, pracował jako chłopiec okrętowy, postanowił zostać w Ameryce, lecz nie wiodło mu się najlepiej i powrócił na statek. Brał udział w wojnie, na której stracił nogę. W okresie prohibicji zajął się przemytem alkoholu, co przyniosło mu znaczące zyski. Został właścicielem baru i bogatym człowiekiem. Gdy ożenił się, wymienił nazwisko i imię na Armand Duval

LITERATURA KRONOPIE:
biografia opowiadań J. Cortázara O famach, nadziejach i kronopiach elementy zielone, zjeżone, wilgotne. Są strasznymi bałaganiarzami, nigdy niczego nie pamiętają. Umieją się cieszyć, lubią śpiewać, mają kongo jake.
LITERATURA KALMITA JÓZEF:
biografia Grochowiaka Chłopcy pensjonariusz Domu Starców, ulokowany tam poprzez żonę robiącą karierę ( Narcyza Kalmitowa). Nie godzi się na starość bierną, nobliwą, polegającą na czekaniu na śmierć. Zabrany do kongo jake.
LITERATURA KLEKS AMBROŻY:
biografia kluczowy bohater powieści J. Brzechwy Akademia pana Kleksa, Podróże pana Kleksa i Triumf pana Kleksa uroczy dziwak, czarodziej o złotym sercu, niepospolity nauczyciel i wychowawca młodzieży kongo jake.

Czym jest Jake Kongo znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: