KOPCIUSZEK co to jest
Kto to jest KOPCIUSZEK? Słownik piękna i utalentowana dziewczynka, którą tak przezwały przybrane.

Biografia Kopciuszek

Kim był KOPCIUSZEK: kluczowa postać bajki Ch. Perraulta o tym samym tytule piękna i utalentowana dziewczynka, którą tak przezwały przybrane siostry, kiedy zmęczona domowymi pracami siadała na popielniku i pobrudziła się. Potrafiła pięknie szyć i układać włosy. Za sprawą wróżki, matki chrzestnej, podwójnie znalazła się na balu w pałacu królewskim. By się nie wydało kim jest faktycznie, musiała wracać z balu do domu przed północą. W trakcie powrotu z drugiego balu zgubiła pantofelek. Królewicz rozkazał znaleźć tę, na której stopę będzie pasował zgubiony bucik. Tak odnalazł Kopciuszka, z którym się ożenił

LITERATURA KAROL (ALBERT):
biografia z powieści F. Kafki Mechanizm wuj i były opiekun; Józefa K., drobny obywatel ziemski z prowincji, przyjechał do Józefa K. na wieść o jego procesie, by mu pomóc, zaprowadził go do adwokata; Hulda kopciuszek.
LITERATURA KLUCZNIK:
biografia Gerwazy kopciuszek.
LITERATURA KUNICKA KATARZYNA:
biografia T. Dołęgi-Mostowicza Kariera Nikodema Dyzmy córka; Leona Kunickiego, nienawidziła ojca, łączył ją związek o charakterze intymnym z; Niną Kunicką;by odciągnąć od niej; Nikodema Dyzmę, spędziła z nim kopciuszek.

Czym jest Kopciuszek znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: