BENEDYKT KORCZYŃSKI co to jest
Kto to jest KORCZYŃSKI BENEDYKT? Słownik ziemianin borykający się z konsekwencjami ustawy.

Biografia Korczyński Benedykt

Kim był KORCZYŃSKI BENEDYKT: bohater powieści E. Orzeszkowej Nad Niemnem średnio zamożny ziemianin borykający się z konsekwencjami ustawy uwłaszczeniowej po stworzeniu styczniowym, pozostający w konflikcie z zaściankową szlachtą ( Bohatyrowicz Anzelm), dzięki synowi; Witoldowi i ubogiej krewnej; Justynie Orzelskiej odnajduje dawny, dobry kontakt

LITERATURA KAPRYNIUK:
biografia powieści H. Auderskiej Ptasi gościniec sąsiad; Drozda, czasem łowił z nim ryby. Pierwszy zawiadomił Drozda o mobilizacji i wybuchu wojny, na którą wspólnie z nim poszedł. W okresie kampanii korczyński benedykt.
LITERATURA KLARA:
biografia opowiadania A. Rudnickiego Szczury stara i schorowana kobieta, mieszka naprzeciwko domu; Syna;po owdowieniu zajmuje się futrzarstwem, tego zawodu nauczył ją niegdyś mąż;pracuje dwa, trzy miesiące w korczyński benedykt.
LITERATURA KOSSECKI ANTONI:
biografia Andrzejewskiego Popiół i diament tata; Andrzeja, sędzia. W obozie koncentracyjnym był sztubowym, znęcał się nad współwięźniami. Za cenę przeżycia wyrzekł się człowieczeństwa. Po wojnie próbuje korczyński benedykt.

Czym jest Benedykt Korczyński znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: