OPAŁEK KOSZAŁEK co to jest
Kto to jest KOSZAŁEK OPAŁEK? Słownik Marysi kronikarz krasnoludków, łysy z gęsim piórem, kałamarzem.

Biografia Koszałek Opałek

Kim był KOSZAŁEK OPAŁEK: bohater baśni M. Konopnickiej O krasnoludkach i o sierotce Marysi kronikarz krasnoludków, łysy z gęsim piórem, kałamarzem, fajką i księgami;wyruszył na poszukiwanie wiosny;gdyż był bardzo mądry, lecz nieobeznany z prawdziwym światem, wiosny - mimo niewątpliwych oznak - nie zauważył;zamieszkał u lisa; Sadełki, nie orientując się w jego rozbójniczym trybie życia, po jego śmierci wyruszył w dalszą wędrówkę i nie wrócił już do krasnoludków

LITERATURA KLARYSA:
biografia jedna z postaci w powieści R. Musila Człowiek bez właściwości nie pogodzona z brakiem talentu męża, popada w obłęd. Utożsamia się z Mesjaszem albo Jego matką, ulega skrajnej nimfomanii koszałek opałek.
LITERATURA KREON:
biografia Sofoklesa Władca Edyp razem z siostrą; Jokastą rządzi Tebami. Przywozi przepowiednię z Delf i dąży do znalezienia zabójcy Lajosa, aby zmyć ciążące nad Tebami przekleństwo. Jego działania; Edyp koszałek opałek.
LITERATURA KURAGIN ANATOL:
biografia postać z powieści L. Tołstoja Wojna i pokój brat Hélene ( Kuragina);hulaka bez skrupułów. Uwodzi; Nataszę Rostową, narażając ją na skandal koszałek opałek.

Czym jest Opałek Koszałek znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: