KREON co to jest
Kto to jest KREON? Słownik król Teb. Przejął władzę po królu Edypie i jego synach Polinejkesie i.

Biografia Kreon

Kim był KREON: kluczowy bohater tragedii J. Anouilha Antygona rozsądny król Teb. Przejął władzę po królu Edypie i jego synach Polinejkesie i Eteoklesie, którzy pozabijali się w walce o tron. Gra pomiędzy stronnictwami zadecydowała o tym, że Polinejkesa uznano za zdrajcę i zakazano grzebać, gdy w czasie gdy obaj bracia byli zdrajcami. Kiedy; Antygona, krewna Kreona i jego przyszła synowa, nie stosuje się do prawa, Kreon pragnie ją ocalić. Wie, iż trzeba podporządkować się racjom nadrzędnym, nawet jeżeli są one bezsensowne. Unaocznia Antygonie kulisy polityki, ale jest bezsilny wobec jej decyzji. Nie może także złamać prawa, ponieważ kraj, którym rządzi, i tak pogrążone jest w "zbrodni, głupocie i nędzy". W rezultacie zostaje sam - jego syn Hajmon popełnia samobójstwo nad zwłokami ukochanej, zaś żona Eurydyka odbiera sobie życie na wieść o śmierci syna

LITERATURA KUBA:
biografia postać z powieści W.S. Reymonta Chłopi parobek; Macieja Boryny. Powstaniec z 1863 roku, pozbawiony majątku poprzez krewnych. Dobry, wrażliwy na ludzkie problemy nawet w obliczu własnej śmierci kreon.
LITERATURA KOTIK:
biografia Biała foka kreon.
LITERATURA KALMAN MIRIAM LIBA:
biografia I. Singera Dwór Żydówka, córka; Kalmana, emancypantka pragnąca nosić modne suknie, czytać polskie książki. Zakochuje się od pierwszego wejrzenia w; Lucjanie Jampolskim, z którym ucieka do Paryża, za kreon.

Czym jest Kreon znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: