KREON co to jest
Kto to jest KREON? Słownik król Teb. Przejął władzę po królu Edypie i jego synach Polinejkesie i.

Biografia Kreon

Kim był KREON: kluczowy bohater tragedii J. Anouilha Antygona rozsądny król Teb. Przejął władzę po królu Edypie i jego synach Polinejkesie i Eteoklesie, którzy pozabijali się w walce o tron. Gra pomiędzy stronnictwami zadecydowała o tym, że Polinejkesa uznano za zdrajcę i zakazano grzebać, gdy w czasie gdy obaj bracia byli zdrajcami. Kiedy; Antygona, krewna Kreona i jego przyszła synowa, nie stosuje się do prawa, Kreon pragnie ją ocalić. Wie, iż trzeba podporządkować się racjom nadrzędnym, nawet jeżeli są one bezsensowne. Unaocznia Antygonie kulisy polityki, ale jest bezsilny wobec jej decyzji. Nie może także złamać prawa, ponieważ kraj, którym rządzi, i tak pogrążone jest w "zbrodni, głupocie i nędzy". W rezultacie zostaje sam - jego syn Hajmon popełnia samobójstwo nad zwłokami ukochanej, zaś żona Eurydyka odbiera sobie życie na wieść o śmierci syna

LITERATURA KOWALSKI STELLA:
biografia Williamsa Tramwaj zwany pożądaniem siostra; Blanche Dubois. Kocha swego nieokrzesanego męża ( Stanley Kowalski) i w wypadku wyboru pomiędzy więzami siostrzanymi a dobrem małżeństwa, bierze stronę kreon.
LITERATURA KONRAD:
biografia Gustaw/Konrad kreon.
LITERATURA KLOTARD:
biografia Calderona Życie snem wierny i do końca oddany sługa królewski;który jako jedyny ma prawo kontaktować się z więzionym; Zygmuntem. Podwójnie podaje Zygmuntowi wywar z ziół. Wiedząc, kim jest; Rozaura kreon.

Czym jest Kreon znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: