KRETSCHMAN WANDA MUCKHORCH co to jest
Kto to jest KRETSCHMAN WANDA VON MUCKHORCH? Słownik płomienna polska patriotka, działa w Warszawie.

Biografia Kretschman Wanda Von Muckhorch

Kim był KRETSCHMAN WANDA VON MUCKHORCH: postać z powieści W. Styrona Wybór Zofii pół Niemka, płomienna polska patriotka, działa w Warszawie w organizacji ratującej Żydów i dostarczającej broń do getta. Przyjaciółka; Zofii Biegańskiej Zawistowskiej, siostra Józefa, kochanka Zofii, wykonującego wyroki śmierci na "szmalcownikach". Działa w ruchu oporu w Oświęcimiu;ginie zamęczona, po wykryciu jej organizacji

LITERATURA KSIˇŻĘ FILIP:
biografia Gombrowicza Iwona, księżniczka Burgunda zaintrygowany brzydotą i apatią; Iwony, postanawia się z nią ożenić. Jednak irytacja wadami narzeczonej i wdzięki; Izy doprowadzają go do zerwania zaręczyn, a kretschman wanda von muckhorch.
LITERATURA KSIˇŻĘ RODOSŁAW:
biografia bohater komedii A. Fredry Pan Geldhab pretendujący do ręki; Flory łowca posagów, nie pozbawiony jednak honoru. Otrzymawszy spadek, rezygnuje z małżeństwa kretschman wanda von muckhorch.
LITERATURA KIEN JERZY:
biografia w powieści E. Canettiego Auto da fé mieszkający w Paryżu brat sinologa. Lek. med., początkowo ginekolog, potem psychiatra. Był dyrektorem instytutu dla umysłowo chorych. Przystojny, elegancki, miał kretschman wanda von muckhorch.

Czym jest KRETSCHMAN WANDA VON MUCKHORCH znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: