KSIˇŻĘ co to jest
Kto to jest KSIˇŻĘ? Słownik wizerunek władcy kreślony poprzez Machiavellego na przykładzie wielu.

Biografia Ksiˇżę

Kim był KSIˇŻĘ: tytułowy bohater traktatu N. Machiavellego Książę najlepszy wizerunek władcy kreślony poprzez Machiavellego na przykładzie wielu postaci historycznych;rodzaj specjalnego przewodnika dla wnuka Wawrzyńca Wspaniałego - Lorenca Medici. najlepszy książę król powinien być obdarzony różnymi cnotami: inteligencją, odwagą, stanowczością i konsekwencją, zdolnością do podejmowania decyzji i właściwego ustalenia sytuacji. Winien oddzielać politykę od moralności, nie powinien kierować się dobrocią, ale interesem społecznym. Powinien mieć umiejętność do narzucania swej woli, nawet jeżeli trzeba aby było narzucić ją siłą. Religia winna być jego sprzymierzeńcem, narzędziem w sprawowaniu władzy, prawa w kraju z kolei powinny usprawiedliwiać jego działania w rządzeniu krajem

LITERATURA KORSZUNOW MITRIJ MIRONYCZ (MITKA):
biografia epopei M. Szołochowa Cichy Don Kozak znad Donu, brat; Natalii Korszunow, przyjaciel; Griszki Melechowa, z którym chadzał na ryby. W okresie stworzenia kozackiego okazał się być bezwzględnym, okrutnym ksiˇżę.
LITERATURA KOMIEROWSKI MŁODSZY:
biografia bohater powieści W. Berenta Ozimina brat; Heleny Nieman;spędził na Syberii, na zesłaniu, dwadzieścia lat;socjalista, związany z ruchem robotniczym, uczestniczący w demonstracji ksiˇżę.
LITERATURA KLARYN:
biografia Calderona Życie snem sługa; Rozaury, z którą przybywa na dwór; Bazylego. Zaskarbia sobie przyjaźń; Zygmunta. Wtrącony wspólnie z nim do wieży, ma tam dokończyć żywota. W okresie rokoszu odzyskuje ksiˇżę.

Czym jest Ksiˇżę znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: