KSIˇŻĘ co to jest
Kto to jest KSIˇŻĘ? Słownik wizerunek władcy kreślony poprzez Machiavellego na przykładzie wielu.

Biografia Ksiˇżę

Kim był KSIˇŻĘ: tytułowy bohater traktatu N. Machiavellego Książę najlepszy wizerunek władcy kreślony poprzez Machiavellego na przykładzie wielu postaci historycznych;rodzaj specjalnego przewodnika dla wnuka Wawrzyńca Wspaniałego - Lorenca Medici. najlepszy książę król powinien być obdarzony różnymi cnotami: inteligencją, odwagą, stanowczością i konsekwencją, zdolnością do podejmowania decyzji i właściwego ustalenia sytuacji. Winien oddzielać politykę od moralności, nie powinien kierować się dobrocią, ale interesem społecznym. Powinien mieć umiejętność do narzucania swej woli, nawet jeżeli trzeba aby było narzucić ją siłą. Religia winna być jego sprzymierzeńcem, narzędziem w sprawowaniu władzy, prawa w kraju z kolei powinny usprawiedliwiać jego działania w rządzeniu krajem

LITERATURA KNOBLAK:
biografia powieści A. Struga Dzieje jednego pocisku handlarz drobiem i jajami. Wykonywał od czasu do czasu usługi dla; Figiszewskiego. Złodziej pracujący sam, operował na jarmarkach. Znał się na polityce ksiˇżę.
LITERATURA KREON:
biografia tragedii Sofoklesa Antygona władca Teb. Po tragicznej śmierci synów Edypa przejął władzę. Mąż; Eurydyki, a tata; Hajmona. Despotyczny reprezentant władzy królewskiej i rodzicielskiej. Zabronił ksiˇżę.
LITERATURA KAY:
biografia Andersena Królowa Śniegu przyjaciel; Gerdy, w którego oku i sercu utkwiły okruszki zwierciadła odwracającego wartości (zło stawało się atrakcyjne, dobro i piękno odpychające). Uprowadzony poprzez ksiˇżę.

Czym jest Ksiˇżę znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: