NATAN LANDAU co to jest
Kto to jest LANDAU NATAN? Słownik uzdolniony, nieprzeciętny, cierpiący na schizofrenię paranoidalną.

Biografia Landau Natan

Kim był LANDAU NATAN: postać z powieści W. Styrona Wybór Zofii wszechstronnie uzdolniony, nieprzeciętny, cierpiący na schizofrenię paranoidalną. Dobiega trzydziestki. Własną wielką wiedzę zawdzięcza chłonności intelektualnej i samouctwu. W oficjalnej wersji - uczony biolog, szef zespołu badawczego spółki farmakologicznej Pfitzera, dokonujący jakoby istotnych odkryć (badania nad rakiem, chorobą polio). Narkoman, doznaje ataków paranoidalnej zazdrości i nienawiści. Ciężko przeżywa napływające z Europy wiadomości o zagładzie Żydów i procesie norymberskim. Ofiarą jego podejrzeń i agresji pada; Zofia Biegańska Zawistowska, nakłoniona w momencie załamania do wspólnego z nim samobójstwa

LITERATURA ŁARINA OLGA:
biografia Puszkina Eugeniusz Oniegin skromna, posłuszna i piękna siostra; Tatiany. Jest przedmiotem westchnień; Leńskiego. Oczarowana adoracją; Oniegina, tańczy z nim cały wieczór, co wzbudza zazdrość landau natan.
LITERATURA LUIS:
biografia powieści G. Greena Moc i chwała chłopiec, któremu matka czyta książkę o życiu i męczeńskiej śmierci księdza Juana. Lektura ta zbiega się z egzekucją; Księdza, którego swego czasu gościła matka. Ma landau natan.
LITERATURA LA TAILLADE ESPINASSE DE:
biografia postać z powieści P. Süskinda Pachnidło markiz, autor teorii letalnego fluidu, którą dzięki pojawieniu się; Grenouille´a powiodło mu się rozpropagować landau natan.

Czym jest Natan Landau znaczenie w Słownik bohaterów L .

  • Dodano:
  • Autor: