MARSJANIE co to jest
Kto to jest MARSJANIE? Słownik olbrzymy, które przybyły na Ziemię w 1894 roku, w okresie wielkiej.

Biografia Marsjanie

Kim był MARSJANIE: postacie z powieści G. Wellsa Wojna światów opancerzone olbrzymy, które przybyły na Ziemię w 1894 roku, w okresie wielkiej opozycji Marsa;opancerzenie składało się z trzech nóg i aluminiowego ciała;wyglądały jak kraby o lśniącej powłoce, miały ogromne, obłe cielska, z przodu twarz bez nozdrzy i parę wielkich oczu, a pod nimi coś w rodzaju mięsistego dzioba;żywiły się krwią, nawet ludzką, obywały się bez snu, pracowały 24 godz. na dobę, rozmnażały się poprzez wypączkowywanie z ciała rodziciela, były bezpłciowe, zamiast uszu miały kolistą membranę z tyłu głowy;zginęły zaatakowane poprzez ziemskie drobnoustroje

LITERATURA MYSZKIN LEW NIKOŁAJEWICZ:
biografia powieści F. Dostojewskiego Idiota książę, człowiek nadzwyczajnie szczery, prostoduszny, potulny i naiwny, regularnie stanowił przedmiot towarzyskich drwin i intryg (nazywano go idiotą). Miał talent marsjanie.
LITERATURA MILLER HENRY:
biografia powieści H. Millera Zwrotnik Raka mieszkający w Paryżu, otacza się artystami z kręgów bohemy. To są wygnańcy, uciekinierzy, prostytutki, twórcy neurastenicy. Pracuje w redakcji gazety, później marsjanie.
LITERATURA MATYLDA:
biografia postać występująca w poemacie Dantego Alighieri Boska komedia (Raj) Dante spotyka ją w raju, z którego wygnano prarodziców. Jest alegorią ziemskiego szczęścia marsjanie.

Czym jest Marsjanie znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: