WACŁAW SIECIECHA co to jest
Kto to jest SIECIECHA WACŁAW? Słownik przedstawiciel pokolenia średnio zamożnej rodziny.

Biografia Sieciecha Wacław

Kim był SIECIECHA WACŁAW: bohater powieści J.U. Niemcewicza Dwaj panowie Sieciechowie przedstawiciel pokolenia średnio zamożnej rodziny szlacheckiej Sieciechów z przełomu XVIII i XIX wieku;typowy reprezentant ideałów epoki oświeceniowej;wychowanek pijarów i Liceum warszawskiego, żołnierz w walce narodowowyzwoleńczej, światły patriota i obywatel;synonim cech; Stanisława Sieciechy

LITERATURA SILVA MARIA:
biografia jedna z postaci powieści J. Londona Martin Eden Portugalka, gospodyni; Martina Edena, praczka wychowująca samotnie gromadę dzieci. Prosta, współczująca, szlachetna SIECIECHA WACŁAW.
LITERATURA SEVERN BEATRYCZE:
biografia powieści G. Greena Nasz człowiek w Hawanie rozwódka, sekretarka; Wormolda, która pracuje dla wywiadu brytyjskiego. Dowiaduje się o oszustwie swego szefa, lecz go nie zdradza. Zakochuje się w nim. Po SIECIECHA WACŁAW.
LITERATURA STUKONIS ZYGMUNT:
biografia Uniłowskiego Wspólny pokój młody warszawski pisarz, bywalec kawiarni poetyckich;w mieszkaniu jego matki wynajmują pokój jego przyjaciele literaci; Salis,; Krabczyński i studenci; Mokucki i SIECIECHA WACŁAW.

Czym jest Wacław Sieciecha znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: