WINSTON SMITH co to jest
Kto to jest SMITH WINSTON? Słownik Oceanii, członek Partii, pracownik Ministerstwa Prawdy, zawodowo.

Biografia SMITH WINSTON

Kim był SMITH WINSTON: kluczowy bohater antyutopii G. Orwella 1984 obywatel Oceanii, członek Partii, pracownik Ministerstwa Prawdy, zawodowo zajmował się "poprawianiem historii", redagując na nowo dawne wiadomości, które musiały zgadzać się z bieżącą polityką. Nie jest lojalny wobec partii, nosi w sobie sprzeciw, który początkowo ujawnia się w prowadzonym z narażeniem życia dzienniku (zajmuje się tam między innymi dwójmyśleniem). Poznał; Julię i zakochali się w sobie. Oboje ukrywali przed światem własną miłość. Wynajęli w dzielnicy prolów (obelżywa nazwa mieszkańców, którzy nie należeli do Partii) pokój na zapleczu sklepu ze starociami i chcieli żyć jak dawniej, przed rewolucją.; O´Brien wprowadził ich do konspiracji przeciwko Partii, okazało się to jednak prowokacją polityczną. Przesłuchiwany i bity, ratował się myślą o Julii i ich miłości. Okrutnie torturowany poprzez O´Briena, wykrzyczał, aby zamiast niego cierpiała Julia. Złamany psychicznie, zaakceptował linię Partii i popadał nawet w rodzaj pijackiej akceptacji; Wielkiego Brata

LITERATURA SEITAS LILY DE (HUGHES):
biografia Fowlesa Mag atrakcyjna kobieta w średnim wieku, wieloletnia przyjaciółka i współpracowniczka (eksperymenty); Conchisa. Matka; Lily i; Rose. To ona ostatecznie tłumaczy; Nicholasowi Urfe istotę smith winston co to jest.
LITERATURA SANDWICZ:
biografia Zielona Gęś K.I. Gałczyńskiego satyryczne ujęcie typowego Polaka, którego cechuje megalomania wobec rodaka;kłótliwy, skory do bójki, lecz i cierpiętnik, którego Europejczyk zawsze wystawi do wiatru smith winston definicja.
LITERATURA SOERENSEN ADELA:
biografia bohaterka dramatu L. Kruczkowskiego Niemcy Norweżka, która przyszła prosić; Willego Sonnenbrucha o uwolnienie swojego syna;miała na szyi piękny naszyjnik, który sprzedała za bezcen Sonnenbruchowi smith winston co znaczy.

Czym jest Winston Smith znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: