STINGO co to jest
Kto to jest STINGO? Słownik początkujący powieściopisarz, który ma ambicję kontynuowania wielkiej.

Biografia STINGO

Kim był STINGO: postać z powieści W. Styrona Wybór Zofii dwudziestodwuletni początkujący powieściopisarz, który ma ambicję kontynuowania wielkiej literatury Południa. Urodzony w Tidewater w Wirginii, syn inżyniera konstruktora, absolwent Duke University. Pracuje w drugorzędnym wydawnictwie jako lektor i recenzent (Mc Graw Hill);zwolniony, przenosi się do Flatbush w Brooklynie, do tak zwany Różowego Pałacu Yetty Zimmerman. Tam poznaje osobliwą parę; Zofię Biegańską Zawistowską i; Natana Landaua. Zostaje ich przyjacielem. Natan ocenia pierwsze rozdziały jego powieści, inspiruje Stinga. Zakochany romantycznie i zmysłowo w Zofii, ogranicza się do roli jej powiernika. Rekonstruuje obozowe losy ukochanej. Otacza Zofię opieką po dwukrotnym załamaniu psychicznym Natana. Paranoicznie zazdrosny Natan grozi obojgu śmiercią. Stingo zabiera Zofię na farmę w Wirginii, proponuje jej małżeństwo. Po wspólnej nocy spędzonej w Waszyngtonie Zofia wraca jednak do Nowego Jorku i wspólnie z Natanem popełnia samobójstwo. Stingo z Larrym Landauem, bratem Natana, organizuje pogrzeb samobójców. Narracja Stinga, prowadzona z perspektywy lat 60., jest rodzajem autobiografii z czasów młodości pisarza, który odniósł efekt

LITERATURA SREBROŃ:
biografia tytułowa postać z utworu B. Leśmiana Srebroń uosabia we wszechświecie wszystko, co srebrne;pojawiał się w blasku księżyca stingo co to jest.
LITERATURA SALOME:
biografia jedna z postaci w tragedii C.K. Norwida Pierścień Wielkiej damy odźwierna, prosta kobieta, patrząca na ludzi z wyższych sfer jak na dziwolągi. Prosi; Mak Yksa o protekcję dla syna u hrabiny; Harrys stingo definicja.
LITERATURA SKRZETUSKI JAN:
biografia postaci w Trylogii H. Sienkiewicza namiestnik chorągwi pancernej, regularnie pełnił rolę posła, wożąc istotne listy, np. na Krym, do Siczy. Rycerz bez skazy, honorowy, godny zaufania, cieszący się stingo co znaczy.

Czym jest Stingo znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: