STINGO co to jest
Kto to jest STINGO? Słownik początkujący powieściopisarz, który ma ambicję kontynuowania wielkiej.

Biografia Stingo

Kim był STINGO: postać z powieści W. Styrona Wybór Zofii dwudziestodwuletni początkujący powieściopisarz, który ma ambicję kontynuowania wielkiej literatury Południa. Urodzony w Tidewater w Wirginii, syn inżyniera konstruktora, absolwent Duke University. Pracuje w drugorzędnym wydawnictwie jako lektor i recenzent (Mc Graw Hill);zwolniony, przenosi się do Flatbush w Brooklynie, do tak zwany Różowego Pałacu Yetty Zimmerman. Tam poznaje osobliwą parę; Zofię Biegańską Zawistowską i; Natana Landaua. Zostaje ich przyjacielem. Natan ocenia pierwsze rozdziały jego powieści, inspiruje Stinga. Zakochany romantycznie i zmysłowo w Zofii, ogranicza się do roli jej powiernika. Rekonstruuje obozowe losy ukochanej. Otacza Zofię opieką po dwukrotnym załamaniu psychicznym Natana. Paranoicznie zazdrosny Natan grozi obojgu śmiercią. Stingo zabiera Zofię na farmę w Wirginii, proponuje jej małżeństwo. Po wspólnej nocy spędzonej w Waszyngtonie Zofia wraca jednak do Nowego Jorku i wspólnie z Natanem popełnia samobójstwo. Stingo z Larrym Landauem, bratem Natana, organizuje pogrzeb samobójców. Narracja Stinga, prowadzona z perspektywy lat 60., jest rodzajem autobiografii z czasów młodości pisarza, który odniósł efekt

LITERATURA SAAKASZWILI GRIGORIJ:
biografia bohater powieści J. Przymanowskiego Czterej pancerni i pies Gruzin, który zasilił załogę czołgu Rudy stingo.
LITERATURA SANDERUS:
biografia jedna z postaci powieści H. Sienkiewicza Krzyżacy przekupień odpustów, frant i łgarz, który niejeden raz wychodził cało z opresji stingo.
LITERATURA SALWATOR:
biografia powieści U. Eco Imię róży zakonnik przebywający w klasztorze benedyktyńskim, niegdyś związany z heretykiem Dulcynem, bardzo nieładny, mówił dziwnym językiem składającym się ze słów różnych języków stingo.

Czym jest Stingo znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: