SZEF co to jest
Kto to jest SZEF? Słownik głównego bohatera, który zarazem opowiada historię,; Zorba. Stavridakis.

Biografia SZEF

Kim był SZEF: postać z powieści N. Kazandzakisa Grek Zorba tak nazywa głównego bohatera, który zarazem opowiada historię,; Zorba. Stavridakis, przyjaciel i uczeń Szefa, nazywa go Mistrzem. Oba te ustalenia z brakiem imienia i nazwiska uwypuklają jego funkcję w utworze: jest kimś, komu zarówno w kulturze, jak i gospodarce przypada rola przywódcza (wieśniacy nazywają go jeszcze bardziej bezosobowo: firmą węglową). W obu tych dziedzinach jako lider raczej zawodzi. Stavridakis ucieka od abstrakcji literackich i filozoficznych Mistrza: heroicznie pomagając Grekom kaukaskim, umiera na zapalenie płuc;całkowitym fiaskiem koń czy się także, podejmowana w imię podobnych racji, działalność gospodarcza samego Szefa. Wydzierżawia na Krecie kopalnię węgla brunatnego, aby wyrwać się ze świata fikcji książek - chce być bliżej zwyczajnego życia. Kopalnia przynosi jednak utraty, a próba handlu drewnem to katastrofa (dewastacji ulega kolejka linowa, którą chciano transportować ścięte drzewa). Powraca do pracy intelektualnej, do książek. Zmieniają się jednak jego poglądy: ten, który jeszcze na Krecie pisze poemat o Buddzie, w zakończeniu książki spisuje w Berlinie wspomnienia o Zorbie - bohatera, głoszącego wyzwolenie z nędzy istnienia, zastępuje wielbiciel i piewca tegoż istnienia, życia

LITERATURA SZAMBELAN KAROL:
biografia dramatu T. Rittnera Niemądry Jakub stary, zdziwaczały hipochondryk i zrzęda, dotkliwie przeżywający własną samotność i rozpaczliwie poszukujący miłości. Nie zapewnia mu jej ani; Jakub, odrzucający go szef co to jest.
LITERATURA SEGURA:
biografia powieści G. Greena Nasz człowiek w Hawanie kapitan policji, znany z okrucieństwa wobec aresztowanych (nosił papierośnicę obciągniętą skórą oficera policji, który kiedyś zadręczył jego ojca na śmierć szef definicja.
LITERATURA SERGENT OLIMPIA:
biografia powieści S. Colette Klaudyna w szkole dyrektorka pensji dla dziewcząt, na którą uczęszczała; Klaudyna;zgrabna, o brzydkiej twarzy. Z; Aimee Lauthenay łączył ją intymny związek o charakterze szef co znaczy.

Czym jest Szef znaczenie w Słownik bohaterów S .

  • Dodano:
  • Autor: