CYNICY co to jest
Definicja CYNICY. Co znaczy ekipa myślicieli tworzących szkołę filozoficzną, której nazwa pochodzi.

Co to jest Cynicy

Definicja CYNICY: (V/IV w. przed naszą erą - IV w. n.e.) - ekipa myślicieli tworzących szkołę filozoficzną, której nazwa pochodzi od gimnazjum Cynosarges, gdzie wykładał jej założyciel, Antystenes z Aten; cynicy uważali, iż główna w życiu jest cnota i wiedza, wszystko inne nie ma znaczenia, zatem należy żyć tak, aby być cnotliwym i traktować bez emocji wszystko, co się z nimi nie wiąże; w ten sposób uzyskuje się poczucie wolności i niezależności nawet od losu; poznanie należy ograniczyć do zmysłów, ponieważ istnieją jedynie konkretne rzeczy, reszta to definicje, słowa, na przykład człowieczeństwo; praktyka jest ważniejsza od teorii

Definicja COGITO ERGO SUM:
Co to jest podstawowe stwierdzenie Kartezjusza, akcentujące sposób istnienia ludzkiego w świecie i dające człowiekowi pewność tego istnienia, ukazujące myśl jako substancję niezależną od ciała, jedyny pewny cynicy.
Definicja CASSIRER ERNST:
Co to jest niemiecki filozof i kulturoznawca; studiował i pracował na wielu uniwersytetach, między innymi w Lipsku, Heidelbergu, Berlinie, Marburgu i Hamburgu. Po wybuchu pierwszej wojny światowej wyemigrował cynicy.
Definicja CIEMNOŚĆ:
Co to jest wg gnostyków fundamentalny obiekt świata odwiecznie zmagający się ze światłem cynicy.

Czym jest Cynicy znaczenie w Słownik filozofia C .

  • Dodano:
  • Autor: