GRAMSCI ANTONIO co to jest
Definicja GRAMSCI ANTONIO. Co znaczy z Sardynii, komunista; kluczowym tematem jego zainteresowań.

Co to jest Antonio Gramsci

Definicja GRAMSCI ANTONIO: (1891-1937) - włoski filozof pochodzący z Sardynii, komunista; kluczowym tematem jego zainteresowań była historia rozumiana jako historiozofia (narzędzie poznania dziejów ludzi) i jako historia folkloru, jest to potocznego rozumienia świata. Wprowadził definicja hegemonii (hegemonia panowania i hegemonia zarządzania); uważał, iż folklor filozoficzny jest domeną myślenia mas ludzkich, bo masy te cechuje brak sprecyzowanych poglądów filozoficznych, a własne przekonania opierają na kolokwialnych sądach, dlatego zadaniem współczesnego filozofa powinno być podnoszenie folkloru filozoficznego na coraz wyższy poziom, ponieważ w ten sposób podnosi się również samowiedzę mas. Filozofem spełniającym takie wymogi jest wg Gramsciego filozof marksista. Ważniejsze prace: Listy z więzienia, Pisma niektóre, Zeszyty filozoficzne

Definicja GALILEUSZ, Galileo Galilei:
Co to jest matematyk, astronom i filozof włoski; jako pierwszy zastosował w badaniach naukowych metodę doświadczalną wspartą aparatem matematycznym, za co został nazwany ojcem nowożytnego przyrodoznawstwa gramsci antonio.
Definicja GNOZA:
Co to jest zobacz poznanie gramsci antonio.
Definicja GNOSTYCYZM:
Co to jest sekt chrześcijańskich z przełomu II/III w. n.e., o charakterze dualistycznym, próbujące przetworzyć wiarę chrześcijańską w naukę, kładące nacisk raczej na wyobraźnię, niż na rozum, zakładające gramsci antonio.

Czym jest Antonio Gramsci znaczenie w Słownik filozofia G .

  • Dodano:
  • Autor: