WYOBRA¬NIA co to jest
Definicja WYOBRA¬NIA. Co znaczy przedstawiania sobie obrazowo rzeczy, których w danej chwili nie ma.

Co to jest Nia Wyobra

Definicja WYOBRA¬NIA: (z gr. phantasia) - umiejętność do przedstawiania sobie obrazowo rzeczy, których w danej chwili nie ma, może mieć charakter odtwórczy albo twórczy, dając start konkretnym osiągnięciom; dla Kanta to system złączający w doświadczenie to, co odebrane poprzez zmysły; wg Hume´a to impuls wywołujący uczucie sympatii; bywa także źródłem dolegliwości psychicznej, jej przerosty są obiektem badań psychiatrycznych

Definicja WOLNOŚĆ:
Co to jest filozoficznych, które nie posiada jednoznacznej definicji, występuje regularnie przy okazji rozpatrywania determinizmu; problem wolności był jednak dostrzegany niemal od zawsze, na przykład stoicy wyobra¬nia.
Definicja WOLFF CHRISTIAN:
Co to jest filozof niemiecki; sformułowane poprzez Leibniza logiczne zasady sprzeczności i racji dostatecznej posłużyły mu do budowy skrajnie racjonalistycznego mechanizmu filozoficznego. Nie odrzucał jednak wyobra¬nia.
Definicja WIERNOŚĆ:
Co to jest właściwość etyczna postępowania ludzkiego, polegająca na dotrzymywaniu zdania, obietnic, przywiązaniu do pewnych zasad, reguł, norm wyobra¬nia.

Czym jest Nia Wyobra znaczenie w Słownik filozofia W .

  • Dodano:
  • Autor: