Krzyżówka MLECZNA DROGA co to jest
Co znaczy Droga Mleczna? W fizyce należy nasz Układ Słoneczny. Na niebie widoczna jest w formie co znaczy.

Czy przydatne?

Definicja DROGA MLECZNA

Co to jest DROGA MLECZNA: spiralna galaktyka licząca kilkaset mld gwiazd, do której należy nasz Układ Słoneczny. Na niebie widoczna jest w formie jaśniejszego pasma o nieregularnych kształtach. Powstała około 10 mld lat temu z olbrzymiej chmury gazowo-pyłowej. W jej środku znajduje się sferyczne jądro złożone z wielkiej liczby gwiazd i być może zawierające czarną dziurę. Układ Słoneczny znajduje się około 30 tys. lat świetlnych od jądra. Zobacz galaktyki

Co znaczy Dalton, John:
Porównanie chemik, prof. uniwersytetu w Oxfordzie, uważany za twórcę nowoczesnej atomistyki. Głosił tezę, iż pierwiastki zbudowane są z atomów różniących się masą i innymi własnościami. Jest autorem prawa droga mleczna co znaczy.
Krzyżówka Dalmierz:
Dlaczego wykorzystywany do pomiaru odległości. D. optyczny wykorzystuje dwa obiektywy znacząco od siebie odległe. Przedmiot widziany jest poprzez nie pod nieco wieloma kątami i na tej podstawie może być droga mleczna krzyżówka.
Co to jest Dyfrakcja Fali:
Jak lepiej rozchodzenia się fali na przeszkodach i na otworach. Sukces dyfrakcji jest bardzo wyraźny wówczas, gdy otwór, poprzez który przechodzi fala, ma wymiary porównywalne z jej długością. Zobacz także droga mleczna co to jest.

Czym jest Mleczna Droga znaczenie w Słownik fizyka na D .

  • Dodano:
  • Autor: