MLECZNA DROGA co to jest
Co znaczy Droga Mleczna? W fizyce należy nasz Układ Słoneczny. Na niebie widoczna jest w formie.

Definicja Droga Mleczna

Co to jest DROGA MLECZNA: spiralna galaktyka licząca kilkaset mld gwiazd, do której należy nasz Układ Słoneczny. Na niebie widoczna jest w formie jaśniejszego pasma o nieregularnych kształtach. Powstała około 10 mld lat temu z olbrzymiej chmury gazowo-pyłowej. W jej środku znajduje się sferyczne jądro złożone z wielkiej liczby gwiazd i być może zawierające czarną dziurę. Układ Słoneczny znajduje się około 30 tys. lat świetlnych od jądra. Zobacz galaktyki

Definicja Diraca Równanie:
Co to jest fundamentalne równanie relatywistycznej mechaniki kwantowej opisujące ruch cząstki o spinie ½ (na przykład elektronu droga mleczna.
Definicja Dipol Elektryczny:
Co to jest ładunków o takiej samej wartości q, ale przeciwnych znakach, znajdujących się w odległości l od siebie. Prosta, na której leżą ładunki, to oś dipola. Wielkością fizyczną charakteryzującą dipol jest m droga mleczna.
Definicja Daniella Ogniwo:
Co to jest składające się z płytki cynkowej, zanurzonej w roztworze siarczanu cynkowego (elektroda ujemna), i płytki miedzianej zanurzonej w roztworze siarczanu miedziowego (elektroda dodatnia). Roztwory droga mleczna.

Czym jest Mleczna Droga znaczenie w Słownik fizyka na D .

  • Dodano:
  • Autor: