ODGAZOWANIE co to jest
Co znaczy odgazowanie? W fizyce powierzchniach iw objętości ścian ielementów aparatury próżniowej.

Definicja Odgazowanie

Co to jest ODGAZOWANIE: usunięcie gazów zaadsorbowanych na wewnętrznych powierzchniach iw objętości ścian ielementów aparatury próżniowej. Wykonywane jest poprzez długookresowe wygrzewanie zjednoczesnym odpompowywaniem. Zabieg ten jest potrzebny, jeżeli wymagane ciśnienie końcowe powinno być niższe niż 10-10 Tr. Tego rzędu ciśnienie jest konieczne przy badaniach zjawisk zachodzących na powierzchni ciał stałych

Definicja Odbiornik:
Co to jest odbioru iprzetwarzania informacji przenoszonych dzięki fal elektromagnetycznych składające się zanteny, wzmacniacza, detektora iurządzenia wyjściowego (głośnik, lampa oscyloskopowa). Urządzenia tego odgazowanie.
Definicja Odbicie Światła:
Co to jest rozchodzącej się od granicy wodwrotnym kierunku niż fala padająca, jeżeli światło pada na granicę dwóch ośrodków. Charakter odbicia zależy od formy granicy rozdziału. jeżeli powierzchnia jest odgazowanie.
Definicja Ohma Prawo:
Co to jest stałego I płynącego poprzez przewodnik jest wprost proporcjonalne do różnicy potencjałów U panujących na jego końcach, aodwrotnie proporcjonalne do jego oporu R, I = U/R. Równanie to można odgazowanie.

Czym jest Odgazowanie znaczenie w Słownik fizyka na O .

  • Dodano:
  • Autor: