BETA ROZPAD co to jest
Co znaczy rozpad beta? W fizyce cząstka - (elektron) albo + ( pozyton). w trakcie tej przemiany.

Definicja Rozpad Beta

Co to jest ROZPAD BETA: przemiana jądra atomowego, w trakcie której emitowana jest cząstka - (elektron) albo + ( pozyton). w trakcie tej przemiany jądro atomowe o liczbie atomowejZ przechodzi wjądro atomowe oliczbie atomowej Z + 1 (przemiana negatonowa) albo Z - 1 (przemiana pozytonowa). Przemianie towarzyszy zazwyczaj emisja promieniowania . w trakcie przemiany - wjądrze atomowym następuje przemiana neutronu wproton ielektron, który wylatuje zjądra. Powstaje jeszcze jedna cząstka antyneutrino. W przemianie + proton przemienia się wneutron ipozyton, który wylatuje zjądra. Powstaje również nowa cząstka neutrino

Definicja Rodzina Promieniotwórcza:
Co to jest szereg promieniotwórczy rozpad beta.
Definicja Radioteleskop:
Co to jest nadawczo-odbiorczych służących wastronomii, przeznaczonych do odbioru ianalizy fal radiowych, docierających zprzestrzeni kosmicznej. R. jest regularnie używany między innymi do śledzenia ruchów rozpad beta.
Definicja Rainwater, James:
Co to jest fizyk amerykański. W 1975 (wraz zA. Bohrem iM. Mottelsonem) dostał Nagrodę Nobla zfizyki za prace nad teorią struktury jądra atomowego. Jest jednym ztwórców tak zwany kolektywnego modelu jądra rozpad beta.

Czym jest Beta Rozpad znaczenie w Słownik fizyka na R .

  • Dodano:
  • Autor: