SZPILKOWY co to jest
Definicja las szpilkowy co to jest. Czym jest wyższych szerokości geograficznych północnych albo.

Co to jest Las Szpilkowy

Definicja LAS SZPILKOWY: formacja roślinna strefy umiarkowanej związana z obszarami wyższych szerokości geograficznych północnych albo górskimi, o opadach atmosferycznych wynoszących 750-3750 mm/rok, gdzie zaznacza się tendencja do skracania sezonu wegetacyjnego (moment wegetacyjny). Złożona jest z drzew szpilkowych: świerka (Picea), jodły (Abies), choiny (Tsuga), daglezji (Pseudotsuga) i innych. W najwyższym stopniu znanym odpowiednikiem lasu szpilkowego klimatu umiarkowanego jest wilgotny las sekwojowy w Kalifornii (Stany Zjednoczone), osiągający wiek kilku tys. lat i wysokość do 110 m

Definicja Legenda Mapy:
Co to jest mapy, zawierający jej tytuł, objaśnienia skali i użytych znaków i kolorów, nazwisko autora albo nazwę wydawcy, a również wiadomości o zastosowanym odwzorowaniu, roku i miejscu sporządzenia mapy las szpilkowy.
Definicja Las Deszczowy:
Co to jest charakterystyczna dla strefy klimatu równikowego, charakteryzującego się wysoką sumą rocznych opadów atmosferycznych (powyżej 2000 mm) i brakiem pór roku. Las deszczowy występuje w trzech głównych las szpilkowy.
Definicja Limonit:
Co to jest mieszanina mineralna o zmiennym składzie, w szczególności zawartości wody, i różnych barwach: czarnobrunatny, koloru goździków (przyprawy), żółtawobrunatny, żółty, ziemisty. Należy do las szpilkowy.

Czym jest Szpilkowy Las znaczenie w Słownik geografia L .

  • Dodano:
  • Autor: