MIĘDZYMORZE co to jest
Definicja międzymorze co to jest. Czym jest morzami albo jeziorami). Przesmyk łączy niekiedy.

Co to jest MIĘDZYMORZE

Definicja MIĘDZYMORZE: przesmyk, wąski pas lądu między dwoma obszarami wodnymi (morzami albo jeziorami). Przesmyk łączy niekiedy półwysep z resztą lądu (na przykład Przesmyk Koryncki u nasady Peloponezu, Parapolski Doł u nasady Kamczatki) albo nawet dwa kontynenty (((na przykład Przesmyk Panamski pomiędzy Ameryką Północną i Południową, Przesmyk Sueski pomiędzy Azją a Afryką). Poprzez przesmyki regularnie przekopuje się kanały, celem umożliwienia żeglugi pomiędzy oboma morzami, które przesmyk dzieli (((((na przykład Kanały: Koryncki, Panamski, Sueski)

Definicja Mogot:
Co to jest ostaniec sterczący nad płaszczyzną krasowego zrównania międzymorze co to jest.
Definicja Mapa Pogody:
Co to jest obecny stan pogody na sporym obszarze, na przykład kontynencie. Rozróżnia się mapy synoptyczne: 1) dolne, zawierające dane meteorologiczne, takie jak: temperatura, ciśnienie zredukowane do poziomu międzymorze definicja.
Definicja Monadnok:
Co to jest formy powierzchni ziemi w formie wzniesienia (góra, wzgórze, pagórek, skalica) sterczącego pośród obszarów niżej położonych o łagodniejszej rzeźbie. Twardzielec cechuje się zazwyczaj bardziej międzymorze co znaczy.
Definicja Muszlowiec:
Co to jest należąca do ekipy skał organogenicznych. Stanowi wytwór nagromadzenia sporych ilości wapiennych muszli małży, ramienionogów, ślimaków, skorupiaków i amonitów, regularnie także szkieletów szkarłupni międzymorze słownik.

Czym jest Międzymorze znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: