MIĘDZYMORZE co to jest
Definicja międzymorze co to jest. Czym jest morzami albo jeziorami). Przesmyk łączy niekiedy.

Co to jest Międzymorze

Definicja MIĘDZYMORZE: przesmyk, wąski pas lądu między dwoma obszarami wodnymi (morzami albo jeziorami). Przesmyk łączy niekiedy półwysep z resztą lądu (na przykład Przesmyk Koryncki u nasady Peloponezu, Parapolski Doł u nasady Kamczatki) albo nawet dwa kontynenty (((na przykład Przesmyk Panamski pomiędzy Ameryką Północną i Południową, Przesmyk Sueski pomiędzy Azją a Afryką). Poprzez przesmyki regularnie przekopuje się kanały, celem umożliwienia żeglugi pomiędzy oboma morzami, które przesmyk dzieli (((((na przykład Kanały: Koryncki, Panamski, Sueski)

Definicja Morena:
Co to jest wszelkiego rodzaju, transportowany albo pozostawiony poprzez lodowce. Złożona jest z przemieszanych frakcji różnej wielkości, od głazów i bloków, poprzez kamienie, okruchy, po piasek i pył skalny międzymorze.
Definicja Muszlowiec:
Co to jest należąca do ekipy skał organogenicznych. Stanowi wytwór nagromadzenia sporych ilości wapiennych muszli małży, ramienionogów, ślimaków, skorupiaków i amonitów, regularnie także szkieletów szkarłupni międzymorze.
Definicja Monsun:
Co to jest które zmieniają swój kierunek na przeciwny w zależności od pory roku. Rozróżnia się: - monsun letni (morski) z pogodą deszczową, związaną z niskim ciśnieniem nad lądem i przemieszczaniem się międzymorze.

Czym jest Międzymorze znaczenie w Słownik geografia M .

  • Dodano:
  • Autor: