SEJSMOGRAF co to jest
Definicja sejsmograf co to jest. Czym jest powierzchni Ziemi wywołanych trzęsieniem ziemi albo.

Co to jest SEJSMOGRAF

Definicja SEJSMOGRAF: przyrząd wykrywający i rejestrujący przebieg drgań powierzchni Ziemi wywołanych trzęsieniem ziemi albo sztucznie, na przykład przez eksplozję materiałów wybuchowych. Drgania zapisane są na sejsmogramie, z którego można odczytać czas przejścia, amplitudę i moment wahań ustalonych fal sejsmicznych

Definicja Siel:
Co to jest błotny, mur, rodzaj spływu pokrywy zwietrzelinowej, zachodzący w górach wysokich (na przykład w Alpach, na Kaukazie) w formie błyskawicznie przemieszczającego się w dół stoku strumienia zwietrzeliny sejsmograf co to jest.
Definicja Studnia:
Co to jest stalowy przewód rurowy złączający powierzchnię gruntu z poziomem wody gruntowej albo zaskórnej. Z racji na sposób wykonania i konstrukcję rozróżnia się studnie: - kopane (otwór obudowany jest sejsmograf definicja.
Definicja Skalice:
Co to jest nazwa form terenu stworzonych wskutek oddziaływania mechanizmów erozji albo denudacji, dzięki którym na powierzchni Ziemi odsłania się skała nie przykryta zwietrzeliną. W zależności od kształtów sejsmograf co znaczy.
Definicja Syderyt:
Co to jest żelaza. Krystalizuje w układzie trygonalnym, tworząc kryształy w formie romboedru. Łupliwość doskonała. Twardość 3,5-4,5. Barwa szara, żółta, zółtobrunatna, brunatna, do czarnej. Połysk szklisty albo sejsmograf słownik.

Czym jest Sejsmograf znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: