SIROCCO co to jest
Definicja sirocco co to jest. Czym jest Morza Śródziemnego z kierunku południowego albo południowo.

Co to jest SIROCCO

Definicja SIROCCO: lokalna nazwa ciepłego albo gorącego wiatru wiejącego obok Morza Śródziemnego z kierunku południowego albo południowo-wschodniego, znad Afryki albo Półwyspu Arabskiego. Wieje on najczęściej wiosną przed przesuwającymi się z zachodu na wschód niżami barycznymi. Początkowo sirocco ma charakter wiatru suchego i zapylonego, po przejściu poprzez morze, na terytorium Włoch, Dalmacji, Sycylii, staje się bardziej wilgotny, a po przekroczeniu gór (na przykład w północnej części Sycylii) przybiera postać ciepłego, suchego wiatru typu fen (fĂśhn)

Definicja Szelf:
Co to jest platforma kontynentalna, platforma przylądowa, część bloku (cokołu) kontynentalnego znajdująca się pod powierzchnią morza. Szelf jest zazwyczaj przedłużeniem równiny nadbrzeżnej, jego nachylenie na sirocco co to jest.
Definicja Stolica:
Co to jest kluczowe miasto jakiegoś państwa albo terytorium (jednostki administracyjnej), siedziba jego władz. Wyjątkami są Amsterdam w Holandii i Sucre w Boliwii, będące nominalnymi stolicami swoich krajów, w sirocco definicja.
Definicja Stalagmit:
Co to jest rodzaj nacieku występującego na dnie jaskiń krasowych, powstały w wyniku wytrącania węglanu wapnia z kropel wody spadających ze stropu jaskini sirocco co znaczy.
Definicja Sjenit:
Co to jest skała głębinowa należąca do ekipy skał obojętnych. W składzie mineralnym sjenitu przeważają: skalenie alkaliczne (ortoklaz, mikroklin), biotyt, amfibole (raczej hornblenda), pirokseny i drobne ilości sirocco słownik.

Czym jest Sirocco znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: