Krzyżówka SIROCCO co to jest
Definicja sirocco co to jest. Czym jest Morza Śródziemnego z kierunku południowego albo południowo co znaczy.

Czy przydatne?

Co to jest SIROCCO

Definicja SIROCCO: lokalna nazwa ciepłego albo gorącego wiatru wiejącego obok Morza Śródziemnego z kierunku południowego albo południowo-wschodniego, znad Afryki albo Półwyspu Arabskiego. Wieje on najczęściej wiosną przed przesuwającymi się z zachodu na wschód niżami barycznymi. Początkowo sirocco ma charakter wiatru suchego i zapylonego, po przejściu poprzez morze, na terytorium Włoch, Dalmacji, Sycylii, staje się bardziej wilgotny, a po przekroczeniu gór (na przykład w północnej części Sycylii) przybiera postać ciepłego, suchego wiatru typu fen (fĂśhn)

Co znaczy Samum:
Porównanie meteorol. gorący, porywisty, suchy wiatr pustynny, wiejący najczęściej od kwietnia do czerwca w Afryce Płn. i na Płw. Arabskim, niosący ze sobą ogromne ilości pyłu i piasku sirocco co znaczy.
Krzyżówka Sejsza:
Dlaczego występujący w zamkniętych zatokach morskich i morzach i jeziorach. Bazuje na szerokim kołysaniu wód: przy brzegach poziom wody wymienia się rytmicznie (od kilkudziesięciu min. do powyżej doby, na sirocco krzyżówka.
Co to jest Sopka:
Jak lepiej stosowana w północno-wschodniej Azji nazwa oznaczająca samotnie położoną, wysoko wzniesioną górę, najczęściej wulkan, na przykład Kluczewska Sopka na Kamczatce sirocco co to jest.
Słownik Studnia:
Kiedy stalowy przewód rurowy złączający powierzchnię gruntu z poziomem wody gruntowej albo zaskórnej. Z racji na sposób wykonania i konstrukcję rozróżnia się studnie: - kopane (otwór obudowany jest sirocco słownik.

Czym jest Sirocco znaczenie w Słownik geografia S .

  • Dodano:
  • Autor: